logo

OKMEYDANI’NDA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

OKMEYDANI’NDA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

okmeydani_donusumBakanlar Kurulu kararı ile riskli alan ilan edilen Okmeydanı’ndaki bazı bölgelerde ÇŞB‘nin yazısı 6306 sayılı yasa kapsamında 13 Haziran 2016 tarihli karar ile Kentsel Dönüşüm başlıyor.

Bakanlar Kurulu kararı ile Okmeydanı’nda bazı yerler riskli alan ilan edildi.

Beyoğlu’nda altı mahalle içinde bulunan bazı yerlerin riskli alan ilan edilmesine dair Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Okmeydanı’nda Fetihtepe, Kaptanpaşa, Keçecipiri, Piripaşa, Piyalepaşa ve Kulaksız mahallelerindeki bazı yerlerin riskli alan ilan edilmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun 2. maddesi ve ek 1. maddelerine göre Bakanlar Kurulu’nda 13 Haziran 2016’da kararlaştırılmıştı.

Kararı değerlendiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Okmeydanı bölgesinin kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle ilgili uzun zamandır beklediğimiz Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Artık tapulardan sonra uzlaşmaların da başlayacağı yeni bir dönemin haberini verebiliriz” dedi.

HABERTÜRK

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ