logo

OLUMSUZ HAVA ATAŞEHİR’İN 7 MAHALLESİNDE ETKİLİ OLDU

Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Ataşehir Belediyesine 790 ihbar ve şikâyet iletilirken,  302 zarar başvurusu yapıldığı 80 evde de su tahliyesi yapıldığı belirtiliyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle İstanbullulara ve Ataşehirlilere geçmiş olsun dileğini ileten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, tüm ekiplerin 24 saat boyunca aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdüklerini, su basan 80 civarında evin su tahliyesi gerçekleştirildiğini belediyeye toplam 790 ihbar ve şikâyet iletilirken,  302 zarar başvurusu yapıldığını kaydetti.

İSTANBULLULARA VE ATAŞEHİRİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

Geçtiğimiz gün olumsuz hava koşulları, etkili ve yoğun sağanak ile dolu yağışı nedeniyle yaşananlar nedeniyle, “Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle öncelikle İstanbullulara ve Ataşehirimize geçmiş olsun diliyorum.” ifadeler ile geçmiş olsun dileğini aktaran Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, gelen ihbarlara müdahale eden tüm ekiplerin 24 saat boyunca aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

HAZIR BEKLETİLEN EKİPLER YAĞIŞLA BİRLİKTE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Ataşehir Belediyesi, İstanbul genelinde yaşanan aşırı yağış ve kuvvetli fırtınadan Ataşehir’in de olumsuz etkilendiği, AKOM’un uyarılarını dikkate alarak, yağış öncesi hazır bekletilen ekiplerin yağış sonrası hemen göreve başlattı.

EKİPLER FIRTINA NEDENİYLE UÇAN ÇATILARI, YIKILAN AĞAÇLAR KALDIRDI

Fırtına nedeniyle uçan çatılar, yıkılan ağaçlar ve duvarlar ile yollarda biriken molozlar Ataşehir Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta, Sosyal Yardım İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla kaldırılarak yolların trafiğe açılması sağlandı.

80 CİVARINDA EVDE SU TAHLİYESİ YAPILDI

Bu kapsamda çalışmaları yürüten Fen İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta, Sosyal Yardım İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri sahaya çıkarak gerekli müdahalelerde bulundular. Su basan 80 civarında evin su tahliyesi gerçekleştirildi, Zabıta Müdürlüğü’ne toplam 790 ihbar ve şikâyet iletilirken, oluşan zarar sebebiyle dilekçe ile 302 başvuru yapıldı.

ATAŞEHİR’İN 7 MAHALLESİNDE ETKİLİ OLDU

Yoğun yağış ve olumsuz hava koşullardan Ataşehir’in Örnek, Mustafa Kemal, Aşık Veysel, Kayışdağı, Esatpaşa, Yenisahra ve Barbaros mahalleleri en çok etkilenen mahalleler olduğu kaydedilirken; bu mahallelerde yaşanan olumsuzluklara Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri’nin 220 personel, Fen İşleri’nin 122 personel ve onlarca araçla katıldığı çalışmalara Zabıta Müdürlüğü de 13 ekibiyle destek veriyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1079 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

OLUMSUZ HAVA ATAŞEHİR’İN 7 MAHALLESİNDE ETKİLİ OLDU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    OLUMSUZ HAVA ATAŞEHİR’İN 7 MAHALLESİNDE ETKİLİ OLDU
    https://www.itvhaber.com/olumsuz-hava-atasehirin-7-mahallesinde-etkili-oldu.html#.WXti45uByeo.twitter
    #ŞiddetliYağış #Fırtına #AtaşehirBelediyesi #İhbar #Şikayet #ZararBaşvurusu #SuTahliyesi #Dolu #Battalİlgezdi #Fenİşleri #Zabıta #Temizlik #ParkBahçeler #itvhaber