logo

ORHAN ÇERKEZ, FEDERASYON OLAN KARDER’DE GÜVEN TAZELEDİ

Atasehir_karder_orhan_cerkezKars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu (KAR-DER) 11. Olağanüstü Genel Kurulu Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki dernek merkezinde gerçekleşti, Çerkez güven tazeledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Federasyonlaşan Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu (KAR-DER) 11. Olağanüstü Genel Kurulu Ferhatpaşa’daki federasyon merkezinde yapıldı. Genel kurulda yapılan seçime tek liste ile gidilirken başkanlığa tekrar Orhan Çerkez getirildi.

Oy birliği ile Mustafa Küpeli’nin Divan Başkanlığına seçildiği divan heyeti tarafından yönetilen  KAR-DER 11. Olağanüstü Genel Kurulu, lanetlenen Ankara’daki terör olaylarınd hayatlarını kaybedenler ve tüm şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra gündem maddelerine geçildi.

karder (7)

Emek ve Barış Mitingi için bulundukları Ankara’da bombalı terör saldırısında hunharca katledilenleri saygıyla anarak, saldırıyı yapanları kınayıp, lanetleyerek konuşmasına başlayan Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyon (KAR-DER) Başkanı Orhan Çerkez, üç yıldır dernek yönetiminde olduklarını hatırlatarak; “Derneklerin iki asıl unsuru vardır.  Biri para diğeri ise üyelerdir. Eğer bunları iyi değerlendirip toplumu da arkanıza alırsanız mutlaka iyi şeyler yaparsınız. Bu süreç içinde sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi arttırmak için gerek dernek binamızda gerek başka mekânlarda birçok etkinlik düzenledik. Ataşehir’de Kars-Ardahan ve Iğdır olarak 9 yöresel derneğimiz var. Tüm etkinliklerimizi bu derneklerimizle birlikte yaptık. Tek vücut, tek yürek olduk. Acılarımızı ve sevinçlerimizi paylaştık. Yaptığımız etkinliklerde sizlerin ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin katkıları var. Siz hemşerilerim adına kendilerine teşekkür eder saygılarımı sunuyorum. Bu binayı da yine Başkanımız Battal İlgezdi kültür amaçlı bizlere tahsis etti. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hiç kimse bizim kardeşliğimizi bozamaz. Biz Karslılar doğuştan beraber yaşamayı kabul etmişsiz” dedi.

karder (40)

Daha sonra Musa Ervüs ve Oktay İmir tarafından okunan yönetim ve denetim raporları ile gelir gider bütçesi oylandı. Raporla oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin bir başka maddesi olan yeni yönetim kurulunun seçimle belirlemesi gereği yapılan seçime tek liste ile girildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan, Turgay Kılıç, Hamiyet Ardıbatan, Rahim Bayrak ve Ataşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Turan Dolu; Ankara’da emek ve barış mitingi sırasında yapılan bombalı saldırı sonucunda hayatını kaybedenleri saygı ile andıklarını, bu saldırıyı gerçekleştirenleri lanetlediklerini dile getirerek, kınadıklarını ifade ettiler.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan konuşmacılar, seçilen yeni yönetime çalışmalarında başarılar dilediler.

Son olarak kürsüye gelen Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyon (KAR-DER) Başkanı Orhan Çerkez, yapılan seçimde tekrar göreve getiren, kendilerini bu göreve layık gören ve kendilerine duydukları güven ile destekten dolayı üyelere teşekkür etti.

karder (52) karder (58) karder (60) karder (62)

11. Olağanüstü Genel Kurulda Oylanarak Kabul Edilen Yönetim Kurulu Listesi Asil Üyeler Şu İsimlerden Oluştu:

YÖNETİM KURULU ASİL

1-      ORHAN ÇERKEZ

2-      AŞKIN ŞİT

3-      KARABEY ÖMÜR

4-      MUSA ERVUS

5-      SÖNMEZ DURDAĞI

6-      SÜLEYMAN KARADAĞ

7-      BAHATTİN ERGÜL

8-      TURAN KIZILDAŞ

9-      KURTULUŞ ÖZAYDIN

10-   OKAN KILIÇ

11-   RAHİM BAYRAK

12-   TURGAY KILIÇ

13-   AYHAN ÖZOL

DENETLEME KURULU ASİL

1-      OKTAY İMİR

2-      ADNAN İKAN

3-      BEKİR HUŞAN

karder (35)

karder (76) karder (77)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ORHAN ÇERKEZ, FEDERASYON OLAN KARDER’DE GÜVEN TAZELEDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ORHAN ÇERKEZ, FEDERASYON OLAN KARDER’DE GÜVEN TAZELEDİ | İTV Haber:
    AYRINTI HABERİMİZDE…
    https://www.itvhaber.com/?p=77395
    #Kars #Ardahan #Iğdır #DerneklerFederasyonu #Kar-Der #11OlağanüstüGenelKurul #Ferhatpaşa #OrhanÇerkez #Federasyon