logo

Pandemi Dönemi Anneleri Bu Kitabı Çok Sevecek

Pandemi Dönemi Anneleri Bu Kitabı Çok Sevecek

İngiliz gazeteci ve romancı DaisyWaugh, “Kasmadan Annelik” kitabında Pandemide en çok yükü artan annelerin yaşadığı zorlu süreçleri rahatlatıcı ve eğlenceli bir dille anlatıyor.

Gazeteci ve romancı DaisyWaugh’ın “Kasmadan Annelik”, kurgusu ve üslubuyla özellikle Pandemi dönemi annelerinin ihtiyacı olan rahatlamayı sağlıyor.

PANİĞE VE KASMAYA GEREK YOK!

Ansızın hayatımıza giren, yaşam koşullarımızı, hayata bakış açımızı önemli ölçüde dönüştüren Pandemi, belki de en çok annelerin yükünü artırdı. Ama paniğe ve kasmaya gerek yok! İngiliz gazeteci ve romancı DaisyWaugh, “Kasmadan Annelik” kitabında annelerin yaşadığı zorlu süreçleri rahatlatıcı ve eğlenceli bir dille anlatıyor.

PANDEMİ DÖNEMİ ANNELERİNİN İHTİYACI OLAN RAHATLAMAYI SAĞLIYOR

İngiliz gazeteci ve romancı DaisyWaugh’ın, bebeğini emziremediği için anneye kendini eksik ve suçlu hissettiren ‘’Emzirme Nazilerini’’, çıtayı çok yükseklere çıkaran abartılı doğum günü partilerini, daha loğusa yatağından kalkmadan yapılan okul seçimlerini, veli toplantılarındaki her şeye maydanoznevrotik anneleri, süt sağma makinelerinin ve doğuma hazırlık kurslarının eşlerin ilişkilerine etkilerini eğlenceli bir dille kaleme aldığı kitabı “Kasmadan Annelik”, kurgusu ve üslubuyla özellikle Pandemi dönemi annelerinin ihtiyacı olan rahatlamayı sağlıyor.

TARA KİTAP YAYIMLADI, ELİF SUBAŞI DİLİMİZE KAZANDIRDI

Tara Kitap tarafından yayımlanan  ve Elif Subaşı’nın dilimize kazandırdığı kitapta Wough, yorgunluktan bitap düşmüşken bile buhar makinesinde ‘organik’ sebze pişirmeye ve dondurucuya atmaya çalışan anneleri, çocukları uyanıkken ve etraftayken kendini hep görev başında varsaydığı için onlar uyuduğunda mesaisi bitmiş gibi hisseden ebeveynleri, “Dünyayı durdurun, küçük kralımız kendini ifade edecek” tarzı ebeveynlik yaklaşımının sonuçlarını anlatırken, anne babaların kendilerini suçlu/yetersiz hissetmeden, “kasmadan’’, keyifli bir ebeveynlik yapabilmesi için onları teşvik ediyor.

Kitap Adı: Kasmadan Annelik

Yazar: DaisyWaugh

Çevirmen: Elif Subaş

Editör: Ceren Üçok, M. Gökay Cesur

Yayınevi: Tara Kitap

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ