logo

‘Pirimtepe’ Olan Fikirtepe’de Fiyatlar 15 Bin Olacak

‘Pirimtepe’ Olan Fikirtepe’de Fiyatlar 15 Bin Olacak

fikirtepe-konut-metrekare-fiyati_baysas - insaatAnadolu Yakası’ndaki iddialı yatırımların adresi Fikirtepe’de konutların metrekare fiyatı 2 yıl içinde ikiye katlandı. Üç yıl içinde 15 bin liraya ulaşacak.

Fikirtepe “Primtepe” Olarak Anılmaya Başladı

Konutların metrekare fiyatının 2 yıl içinde ikiye katlandığının ifade edildiği Emlak Kulisi’ndeki, 4 bin 400 lira olan birim fiyatın 8 bin lira ulaştığının vurgulandığı, bölgede yükselişini sürdüreceğini ve üç yıl içinde 15 bin liraya ulaşacağını iddia eden Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başknı Şemsettin Aydın, Fikirtepe’nin Primtepe olarak anılmaya başladığını kaydetti.

Fikirtepe, İnşaat Sektöründe Gözdesi Olmaya Aday

Konutta durgunluğa neden olan seçimler, ramazan ayı ve yaz mevsimin geride kalmasıyla birlikte inşaat firmaları açılacak yeni sezon için şimdiden kolları sıvadılar. İmar sorunlanın çözüldüğü ve milyarlarca liralık birçok gayrimenkul projesinin yükseldiği Fikirtepe, inşaat sektöründe yeni sezonun gözdesi olmaya aday.

Metrekare Fiyatı 2 Yıl İçinde İkiye Katlandı

Anadolu Yakası’ndaki iddialı yatırımların adresi Fikirtepe gayrimenkulde kısa sürede elde ettiği getiri ile sektörü yatırıma motive etti. Bölgede konutların metrekare fiyatı 2 yıl içinde ikiye katlandı. İki yıl önce 4 bin 400 lira seviyesinde olan metrekare birim fiyatı bugün 8 bin lira seviyesine ulaştı. Fikirtepe’de dönüşüm için ilk ruhsat alan firmalardan Baysaş İnşaat, bölgede metrekare fiyatlarının yükselişini sürdüreceğini ve üç yıl içinde 15 bin liraya ulaşacağını belirtiyor.

Bölgede yeni ruhsatların alındığına dikkat çeken Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkam Şemsettin Aydın, Fikirtepe’nin Primtepe olarak anılmaya başladığına dikkat çekerek, bu durumun daha da pekişeceğini belirtti.

Fiyatlar Sürekli Yükseliyor

Fikirtepe’nin geleceğine inandıklarını ve bölgede yatırımları sürdüreceklerini kaydeden Aydın, İstanbul 216 projesinin ardından yeni etabın ruhsat sürecini başlattıklarını açıkladı.

Fikirtepe’de İstanbul 216 projesini geliştiren Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, bölgenin şehir merkezinde ve metrobüs, metro, Marmaray ile Avrasya Tüneli gibi önemli ulaşım yolları üzerinde bulunması nedeniyle yatırım potansiyeli taşıdığını, bunu da fiyatları sürekli olarak yukarı çektiğini belirtti.

Fikirtepe, Modern Bir Semt Oluyor

Yeni ruhsat alan konut projelerinin Fikirtepe’ye olan inancı artırdığına dikkat çeken Aydın, “Bu da arsa sahipleri ile müteahhitler arasında anlaşma sürecini hızlandırmak için teşvik edici bir unsur oldu. Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern hayatın ihtiyaçlarını karşılayan modern bir semt haline geliyor. Hem oturum, hem de yatırım açısından yüksek satış performansına sahip. Biz de ortaya çıkan bu tablo nedeniyle İstanbul 216 ikinci etap projemizi hayata geçirmek için son aşamaya geldik” dedi.

80 Milyon Dolarlık Yeni Etaba Başlıyor

Fikirtepe’de İstanbul 216 projesiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden ruhsat alan ilk firma olan Baysaş İnşaat, 80 milyon dolara mal olacak ikinci etap projesi için yıkım çalışmalarını tamamlayarak, ruhsat sürecine girdi. Eylül ayı itibariyle yeni etapta satışlara başlamayı hedeflediklerini anlatan Şemsettin Aydın, projenin 12 bin 123 metrekare arsa alanı üzerinde yükseleceğini anlattı. Aydın’ın verdiği bilgilere göre yaklaşık 580 konuttan meydana gelen İstanbul 216’nın ikinci etabında biri home ofislerden oluşan toplam üç blok yer alacak. Projede, alanları 52 ile 168 metrekare arasında değişen 1+1’den 3+1’e kadar farklı konut tiplerinin ve sosyal alanlar da bulunacak.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ