logo

Piyanonun Harika Çocukları Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Çaldılar

Piyanonun Harika Çocukları Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Çaldılar

Piyanonun harika çocukları İlyun Bürkev ve Ayşe Cemre Ağırgöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocukların eşit eğitim hakkına sahip olması için çaldılar.

Piyanonun harika çocukları 12 yaşındaki İlyun Bürkev ve 15 yaşındaki Ayşe Cemre Ağırgöl, 23 Nisan’da tüm çocukların eşit eğitim haklarına sahip olabilmesi için çaldı.

PİYANONUN HARİKA ÇOCUKLARI 23 NİSAN’DA EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN ÇALDILAR

Piyanonun harika çocukları, İlyun Bürkev ve Ayşe Cemre Ağırgöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocukların eşit eğitim hakkına sahip olması için çaldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı iki Mozart sonatını çalarak kutlayan İlyun Bürkev ve Ayşe Cemre Ağırgöl, özel yetenekli çocukların erken yaşta alacağı eğitimlerle ülkelerini müzikte, sanatta ve her alanda en başarılı şekilde temsil edeceklerini belirttiler.

Harika çocuklar 12 yaşındaki İlyun Bürkev ve 15 yaşındaki Ayşe Cemre Ağırgöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocukların eşit eğitim haklarına sahip olabilmesi için çaldı.

İspanya’nın Granada Şehrinde gerçekleşen 9. Maria Herrero International Piano Competition’da birincilik ödülüne layık görülen İlyun Bürkev Mozart’tan Türk Marşı’nı çalarken, Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde piyano eğitimine devam eden Ayşe Cemre Ağırgöl Mozart’tan KV311 numaralı piyano sonatını dinleyicilere sundu.

İLYUN BÜRKEV KİMDİR?

Dört yaşında piyano eğitimine başlayan İlyun Bürkev, altı yaşında piyano eğitimi konusunda referans kurum olarak gösterilen The Associated Board of the Royal Schools of Music’ten takdir belgesiyle sertifika aldı.  Bürkev, 8 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı piyano eğitimi almaya başladı. Şu an 12 yaşında olan Bürkev, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı akademisyenlerinden Prof. Dr. Burcu Aktaş Urgun tarafından verilen piyano eğitimine devam etmektedir. Devlet Sanatçımız Sayın Gülsin Onay ile düzenli olarak derslerini sürdürmektedir. Ayrıca Bürkev, Mozarteum University Salzburg’da Prof. Gereon Kleiner’la özel olarak çalışmalarına devam etmektedir.

AYŞE CEMRE AĞIRGÖL KİMDİR?

11 Ekim 2006 tarihinde İstanbul’da doğan Ayşe Cemre Ağırgöl, piyano eğitimine 4 yaşından itibaren aldığı özel dersler ile başlamıştır.

Ayşe Cemre Ağırgöl, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Prof. Ayça Aytuğ ile yarı zamanlı olarak başladığı piyano eğitimine 2017 yılından itibaren tam zamanlı olarak 2020 yılında 8’inci sınıfı bitirene kadar devam etmiştir.

Ayşe Cemre Ağırgöl, 2019 yılı Haziran ayında teknik, artistik performans ve parçaların zorluk seviyesinin değerlendirildiği çok zorlu bir piyano sınavını komisyondaki 8 önemli profesörün onayıyla geçtikten sonra, Almanca ve solfej sınavlarında da başarı sağlayarak Mozarteum Üniversitesi’nin üstün yetenekli çocukların kabul edildiği Pre-College piyano bölümünü kazanarak Prof. Gereon Kleiner’in öğrencisi olmuştur.

Ayşe Cemre 2020 Eylül döneminden itibaren hem Mozarteum Üniversitesi’nin Pre-College piyano bölümü öğrencisi hem de Salzburg Mozart Musikgymnasium 9’uncu sınıf öğrencisi olarak müzik eğitimini Salzburg/Avusturya’da sürdürmektedir.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ