logo

RAMİL GULİYEV, 200M’DE ATLETİZM DÜNYA ŞAMPİYONU

RAMİL GULİYEV, 200M’DE ATLETİZM DÜNYA ŞAMPİYONU

Türkiye adına yarışan milli atlet Ramil Guliyev, Londra’da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 200 metrede 20.09’luk derecesiyle altın madalya kazandı.

Ramil Guliyev, Dünya Atletizm Şampiyonası 200m’de dünya şampiyonu oldu

Londra’da düzenlenen 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 200 metre final yarışına çıkan Azerbeycan asıllı Fenerbahçeli sporcu Ramil Guliyev Dünya Şampiyonu oldu. Guliyev, rakibini önünde girdiği 2 salise farkla altın madalyaya kavuştu.

Guliyev, Türkiye’nin Dünya Atletizm Şampiyonaları tarihindeki ilk altın madalyasını kazanmış oldu. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Guliyev’in altın madalya almasından dolayı çok gururlandığını ve ağlayacak duruma geldiğini söyledi.

Guliyev, başarısı sonrası yaptığı açıklamada “Benim için çok inanılmaz bir yarışma oldu. Bunu başarabileceğime sene boyunca inanmıştım. Bundan sonra inşallah olimpiyatta madalya gelir” diye konuştu. Usain Bolt’un da yarışmada olmasını istediğini belirten Guliyev, burada olsun “Ama olmadı. Sıra bizde, inşallah daha iyi olur. Azerbaycan bayrağıyla tur atma isteğim vardı. Ben bunu yaptım. Yarış çok zor geçti. Bütün sporcular çok hazırdı. Yarışta kim kuvvetliyse o kazandı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ