logo

ROTARY ÇPAL HALK MİZİĞİ TOPLULUĞU ATAFEST KONSERİ

ATAFEST kapsamında bu yıl beşincisi düzenlenen Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrenciler Halk Müziği ve Dansları Topluluğu konseri Ataşehirlilere türkülü gece yaşattı.

Recep Kenan/itvhaber.com

2013 yılında Ataşehir Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmen korosu olarak kurulan, konserleri ile büyük beğeni toplayan ve çalışmaları genişletilerek bu güne ROTARY ÇPAL Öğretmen ve Öğrenciler Halk Müziği ve Dansları Topluluğu türkü dostu öğretmeni ile yan yana türkü söyleyip birlikte halk dansı oynayan öğrencilerden kurulu.

ROTARY ÇPAL ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ KOROSU VE DANSLARI TOPLULUĞU VİDEO: 1

ROTARY ÇPAL ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ KOROSU VE DANSLARI TOPLULUĞU VİDEO: 2

ROTARY ÇPAL ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ KOROSU VE DANSLARI TOPLULUĞU VİDEO: 3

ROTARY ÇPAL ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ KOROSU VE DANSLARI TOPLULUĞU VİDEO: 4

Ataşehir Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmen Halk Müziği ve Dansları Topluluğu, Ataşehir İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ataşehir Eğitim Kültür Sanat Festivali (ATAFEST) kapsamında Zübeyde Hanı Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonu’nda konser verdi.

ATAFEST kapsamında düzenlenen ROTARY ÇPAL Öğretmen ve Öğrenciler Halk Müziği ve Dansları Topluluğu konserine Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve ATAFEST Proje Koordinatörü Gülcan İzci ile birlikte; Ataşehir İlçe Nüfus Müdürü, Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler izledi.

ROTARRİ ÇPAL Müzik Topluluğu’nun Şefi Zuhal Yıldırım Gök ve Eğitmen Dursun Polat gözetimindeki çalışmaları ve konser hazırlıklarının gösteriminin yer aldığı barkovizyona da yer verilen konserin açılışında konuşan Ataşehir Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Adem Sağır, bu yıl öğretmen ve öğrenci korosu konserinin beşincisini düzenlediklerinin altını çizerek; “Koromuz beşinci yılında yaklaşık 80’inci gösterisini yaptı. Gösteriler yaklaşık beş bin kişiye ulaştı. Etkinliklerimizde farklı zamanlarda 4 bine yakın öğrencimiz yer aldı. Konserler, sosyal medyada 26 bin kere izlendi. Başladığı günden bu güne yaklaşık 40 bine yakın insana ulaştı.”dedi.

Dünyadaki bütün olumsuzlukların altında boşluğun ve atıllığın olduğunu kaydeden Adem Sağır, 4 yıldır “Yaratılmış her insana uzanan bir el, değen bir duygu muhakkak var” düsturu ve duygusuyla çalıştıklarının altını çizip, konserlerine gelerek kendilerini yalnız bırakmayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, GHSM ve Nüfus Müdürü ile Müzik Öğretmeni Zuhal Yıldırım Gök’e ve diğer öğretmenler ile konser etkinliğine katılanlara teşekkür etti.

Repertuarlarındaki birbirinden güzel türküleri şefleri Zuhal Yıldırım Gök yönetiminde koro ve solo olarak seslendiren Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmen korosunun konserine, dansları ile yine Eğitmen Dursun Polat yönetimindeki öğretmen ve öğrencilerden oluşan ROTARY ÇPAL Halk Dansları Topluluğu eşlik etti.

Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmen korosu şefleri Zuhal Yıldırım Gök yönetimindeki konserde, Seren Yüksek ve Buket Erden: Tutam Yar Elinden Tutam, Murat Demircanlı: Şafak Söktü Yine, İlker Y. Gülde ve Zuhal Yıldırım Gök: Yazımı Kışa Çevirdin, Rabia Şafak Cengiz: Drama Köprüsü, Yaren Çoban ve Erhan Günerbüyük: Kirpiğin Kaşına ve Habibe Uman ve Burcu Makaroğlu Akşam Olur adlı türküleri seslendirirken performansları salondakiler tarafından uzun uzun alkışlandı.

Şef Zuhal Yıldırım Gök yönetimindeki konserde ROTARY ÇPAL Korosu; Çift Jandarma Geliyor, Deniz Üstü Köpürür, Şirin Nar Dane Dane, Çemberimde Gül Oya, Erkilekt Güzeli, Dost Bağında, Münüsem, Bağlama Perde Perde, İnsan Olmaya Geldim ve Karanfil Deste Gider adlı türküleri seslendirdi.

Çemberimde Gül Oya türküsü ROTARY ÇPAL Korosu tarafından seslendirildiği sırada barkovizyonda koro ve halk dansları topluluğunda yer alanların anneleri ile birlikte görüntüleri sahneye taşınarak anneler günü sürprizi yapıldı.

Programın son bölümünde koro şefi ve eğitmene çiçek veren Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, yaptığı kısa konuşmada, Okul Müdürü Adem Sağır, Şef Zuhal Yıldırım Gök ve diğer öğretmenleri ile öğrencileri kutlayarak; “Rotary ÇPAL Öğretmenleri Korosu’nun Ataşehir Öğretmenleri Korosu olması ve ATFEST Atafolk Markası içinde yer alması önerisi geldi. Ben seneye bu koronun Ataşehir Öğretmenler Korosu’na dönüşeceğinden eminim. Bu koronun ve konserin bu hale gelmesinde emek harcayan tüm mesai arkadaşlarıma ve öğrencilere emek veren herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ROTARY ÇPAL HALK MİZİĞİ TOPLULUĞU ATAFEST KONSERİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ROTARY ÇPAL HALK MİZİĞİ TOPLULUĞU ATAFEST KONSERİ
    https://www.itvhaber.com/rotary-cpal-halk-mizigi-toplulugu-atafest-konseri.html#.WRxg4EgpMvI.twitter
    #ATAFEST #Rotary #ÇokProgramlı #AnadoluLisesi #Öğretmen #Öğrenci #HalkMüziğiTopluluğu #HalkDanslarıTopluluğu #Konser #TürküYüklüGece #ROTARYÇPAL #Koro