logo

Sancaktepe’de Su Dolu Temelde Cansız Bulunan 3 Kardeş İle İlgili Açıklama

Sancaktepe’de Su Dolu Temelde Cansız Bulunan 3 Kardeş İle İlgili Açıklama

CHP’li Belediye Meclisi Üyesi, 3 kardeşin cansız bedenlerinin Sancaktepe’de bir inşaatın su dolu temelinde bulunması ile ilgili açıklama yaptı.

CHP’li Sancaktepe Belediye Meclisi Üyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İlknur Ünlü,  İstanbul Sancaktepe’de 3 kardeşin cansız bedenlerinin bir inşaatın su dolu temelinde bulunması hakkında açıklama yaptı.

CHP’li Meclis Üyesi İlknur Ünlü, açıklamasında, “İlk incelemede, hem yüklenici müteahhit firmanın hem de ana iş veren olan Sancaktepe Belediyesi ile İstanbul Valiliği’nin ciddi ihmalleri olduğu göz çarpıyor” ifadelerine yer verdi.

3 KARDEŞ İNŞAATIN SU DOLU TEMELİNDE BULUNDU

İstanbul Sancaktepe’de 7 yaşındaki Berat Sağın, 9 yaşındaki Baran Sağın ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşlerin cansız bedenleri, bir inşaatın su dolu temelinde bulunmuştu.

NE OLMUŞTU?

Sancaktepe Hilal Mahallesi Karşıyaka Caddesi üzerinde önceki gün saat 17.00 sıralarında 3 çocuğun kaybolduğu ihbar edildi. Sokakta oyun oynayan 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşlerden haber alınamaması üzerine ailesi polise giderek kayıp başvurusunda bulunmuştu.

İhbar üzerine harekete geçen Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri kayıp çocukları bulmak için çalışmalarını sürdürürken, aynı mahallede Gülpembe Sokak üzerinde bulunan inşaattan gelen ihbar üzerine çalışma başlatıldı.

İnşaatın güvenlik görevlisinin çocuk cesedi gördüğü yönünde verdiği ihbarla polis ve itfaiye ekipleri, su dolu inşaat temelinde çalışma başlattı.

İtfaiye ekipleri inşaatın temelindeki suyu tahliye ederken, çalışmalar sonunda 3 çocuğun cansız bedenine ulaşılmıştı. Çocukların önceki gün sokakta oyun oynarken kaybolan 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşler olduğu tespit edildi.

Polis olay yerinde inceleme yaparken, acı haberi alan aile ise olay yerine geldi. Olay yeri inceleme ekipleri, inşaat ve çevresinde detaylı inceleme yaptı. Çocukların cenazeleri inşaatın temelinden çıkarılarak cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ