logo

Seçilmiş Başkanı Yeniden Seçtirmek İçin Sandığa Gidiyoruz

Seçilmiş Başkanı Yeniden Seçtirmek İçin Sandığa Gidiyoruz

23 Haziran’da İBB Başkanlığı seçimi kapsamında İstanbul’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kartal, Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Silivri’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi kapsamında İstanbul’da Kartal, Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Silivri’de vatandaşlarla bir araya geldi.

23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili değerlendirmeler yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “23 Haziran’da seçilmiş başkanı yeniden seçtirmek için sandığa gidiyoruz.” Dedi.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER’E VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Ataşehir’de Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde esnafları ziyaret eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki milletvekilleri ile birlikte vatandaşlarla sohbet etti. İYİ PArti Ataşehir İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir ve ilçe yöneticileri ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve ilçe yöneticilerinin de eşlik ettiği esnaf ziyareti sırasında vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

AKŞENER’İN AK PARTİ ÇADIRINI ZİYARET ETTİ

Prestij Caddesi’nde bulunan CHP seçim çadırını ziyaret ettikten sonra Ak Parti seçim çadırını da ziyaret etti. Akşener’in Ak Parti Çadırını ziyareti sırasında vatandaşlar arasında çıkan tartışmaya polis müdahale ederek olayın büyümesini önledi. Genel Başkan Meral Akşener konuşmasında Ataşehir’deki esnaf ve Ak Parti seçim çadırı görevlilerine nezaketi ve ilgisinden dolayı teşekkür etti.

MERAL AKŞENER: EKREM İMAMOĞLU YENİDEN SEÇİLECEK

YSK’nın 23 Haziran’da yenilenmesi kararını verdiği İstanbul seçimlerine bir hafta kala İstanbul’da Kartal, Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Silivri’de vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’nun yeniden seçileceğini kaydetti.

İMAMOĞLU 3 PUAN FARKLA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLECEK

İYİ Parti olarak Ekrem İmamoğu’nu desteklediklerini de dile getiren Akşener, İmamoğlu’nun 3 puan farkla yeniden başkan seçileceğini kaydederek, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı 23 Haziran’da yeniden seçmek için oy istiyoruz. Bugün tam 5 ilçeyi gezeceğim. Mesela Kadıköy’de Kartal’da, Ataşehir’de olduğu gibi Belediye Başkanlarımızla birlikteyiz. Millet İttifakı’nın başkanlarının en iyi şekilde işlerini yapacaklarına inanıyorum. 31 Mart akşamına kadar bir yerel seçim yaptık. Yerel seçim değil sanki savaşa gittik. İllet olduk, zillet olduk, terörist olduk. Trabzonlulara en büyük hakaret edildi. Sayın İmamaoğlu Pontus oldu. Giresunlular PKK’lı, Ordulular komünist oldu. Ben bir göçmen kızıyım. 31’ine kadar bu iğrenç dil, iktidarı İstanbul’da nasıl yıktıysa, her siyasi partiye oy veren kardeşlerim o sandığa gidip sayın İmamoğlu’nu nasıl seçtiyse, şimdi o sandığı patlatacaklar.” Dedi.

ERDOĞAN’IN 31 MART’TA KONUŞMASINI ÖNEMLİ BULMUŞTUM

31 Mart’a kadar hem İYİ Parti Genel Başkanı olarak, hem de Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı olarak seviyesiz dilin egemen olmaması için elerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Akşener, “31 Mart seçimlerinin suhuletle çözülmesi hem biz Millet İttifakı’nın, hem adaylarımızın hem de teşkilatlarımızın işidir. Sayın Erdoğan’ın 31 Mart’ta konuşmasını önemli bulmuştum. Sonuçlarla barışık, sadece parti Genel Başkanı olmayı bırakıp, 81 milyonun Cumhurbaşkanı olma fırsatını yakalayacağını düşünmüştüm. Sonuçta 3 harfli 5 harfli değil, sonuçta durum duygusal. Seçimlere katılıp sonuçları kabul eden iki siyasi partiyiz.” Diye konuştu.

SEÇİLMİŞ BAŞKANI YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN SANDIĞA GİDİYORUZ

İBB’de ne kadar büyük paranın yandaşlara aktarıldığını, büyük bir talan olduğunu ifade eden Meral Akşener, konuşmasında, “insanların arabalarının parasının sizin cebinizden çıktığını, pek çok vakfa 850 milyon lira para yatırıldığını, 6 bin arabanın yok olduğunu, binlerce bankamatik müdürünün olduğunu aktaran Anlatamam size nasıl bir talan olduğunu… Niçin İstanbul diye tutturduklarını anlıyorum. Biz iki adaylı bir seçime gitmiyoruz. Biz İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı ile seçilememiş adayı ile seçime gidiyoruz. Yani seçilmiş başkanı yeniden seçtirmek için sandığa gidiyoruz. Bu milli irade gasbı, bu sivil darbe. Bu sayın Erdoğan’ın sandığı tekmelemesi.” İfadelerine yer verdi.

EKREM İMAMOĞLU’NUN 31 MART’TA SANDIKTAN ÇIKTI

Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart’ta Millet İttifakı’nın adayı olarak sandıktan çıktığını, bugün 16 milyon İstanbullunun belediye başkanı olduğunu ifade eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Benim hesabıma göre 3 puan farkla, Sayın İmamoğlu yeniden başkan olacak. Seçilmiş belediye başkanımıza reva görülen muameleyi protesto etmek için o sandıklar patlayacak. Sizden istirhamım var. Sizin sinirlerinize basmaya çalışacaklar yapmayacaksınız. Allah hepinize Eyüp sabrı getirsin.” Diye konştu.

İMAMOĞLU İKİNCİ DEFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLECEK

Akşener konuşmasında, Başta ben olmak üzere sıkılmadık esnaf eli çalınmadık kapı zili kalmayacak. Şu anda meydanda hem CHP’nin hem de İYİ Parti’nin milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu Üyeleri çalışmak için burada. İki partinin vekiller birleştiğinde tüm ilçelerde 4’er vekil görev yapacak. Her sandıkta birer avukat görev yapacak. Oy sayımları bitecek, sonra vakur bir şekilde sevinip ertesi gün Sayın İmamoğlu’na o mazbatayı vereceğiz. Sandık kurulu üyelerimizi sinirlendirmeye çalışacaklar. Onlara uymayıp ıslak imzalı tutanakları alana kadar sandıkları bırakmayacağız. Saat 22’den sonra inşallah İstanbul’da bir şey değişecek, her şey değişecek. Sayın İmamoğlu ikinci defa büyükşehir belediye başkanı seçilecek.” Dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
157 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ