logo

04 Ağustos 2015

Şırnak’ta Terörist Saldırısı 3 Asker Şehit

Şırnak’ta Terörist Saldırısı 3 Asker Şehit

sehit_asker - sirnakŞırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu’nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK’lı teröristler, mayın patlatarak roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu’nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK’lı teröristler yola önceden koydukları patlayıcıyı infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Çatışma sonucunda şehit askerlerin sayısının üçe yükseldiği açıklanmıştı. Ancak Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada, iki askerin şehit olduğunu, yaralanan asker ve köy korucusunun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Şırnak’ta 3 Asker Şehit Oldu

Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu’nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK ‘lılar yola önceden koydukları patlayıcıyı infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. İlk ateşle 3 güvenlik görevlisi şehit oldu, 1 korucu da yaralandı.

Besta ile Cudi Dağı arasında kalan Balveren Beldesi ile Şırnak arasındaki yolda her gün olduğu gibi bu sabah da mayın ve patlayıcı kontrolüne çıkan askerlerle köy korucuları, saat 08.00 sıralarında Araköy Mevkii’ne geldi.

Pusu kuran PKK’lılar yola önceden döşedikleri el yapımı patlayıcıyı askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Askerlerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

3 Şehit, 1 Yaralı

PKK’lıların açtığı ilk ateş ve patlama anında, henüz kimlikleri öğrenilemeyen bir asker ile bir korucu şehit oldu, bir uzman çavuş ile bir korucu da yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan uzman çavuş, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayınca şehit sayısı 3’e çıktı. Yaralı korucunun tedavisi ise sürüyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ