logo

SİYAD ATAŞEHİR YENİÇAMLICA’DA GENÇLİK MERKEZİ AÇTI

SİYAD ATAŞEHİR YENİÇAMLICA’DA GENÇLİK MERKEZİ AÇTI

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Anadolu, Ataşehir Şubesi gençleri sokaktan alarak zararlı alışkanlıklardan korumak amacı taşıyan gençlik merkezini hizmete açtı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yeniçamlıca mahallesi ve çevresinde madde satışı e bağımlılığındaki artışa dikkat çeken SİYAD (Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği) Anadolu Ataşehir Şubesi Başkanı Arif Yıldırım, Gençlik Merkezi’nin açılışında yaptığı açıklamada gençlerin zehirlendiğine dikkat çekerek, “Yeniçamlıca Mahallesi’ndeki bu durum bizi çok üzüyordu. Bizim STK olarak etrafımızdaki gençleri ülkemize yararlı birer birey olarak kazandırmak. Ülkemizin teminatı gençlerimizi kazanmak, vatana, millete yararlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla SİYAD Ataşehir Şubesi Gençlik Merkezi çatısı altında toplamak istedik. Tek amacımız sokaktan aldığımız gençlere merkezimizde eğlenceli vakit geçirtmek. Gençlerin başı boş sokaklarda dolaşmalarının, zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçmek. Hizmete açtığımız Gençlik merkezimizde sosyal sorumluluk adına, gençlerimize yönelik eğlenirken öğretecek faaliyetlere yer vereceğiz” dedi.

Gençlik Merkezinde çeşitli faaliyetlere yer verileceğini, internetle derslerini yapabilecek gençlerin eğlencelerine yönelik faaliyetlerin de olduğunu kaydeden Arif Yıldırım, SİYAD Ataşehir Şubesi’ne birbirinden değerli iş adamlarının katkı verdiklerinin altını çizerek,”Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’nin çok büyük emekleri var. Bilgisayarlarımızı, spor malzemelerimizi aldı. Beşiktaş Belediye Başkan yardımcıları Rıfat Örnek, Hüseyin Avni Sipahi ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedaroğlu, işadamlarımız; Yusuf Savaş başkanımız, Hakan Aynacı, Murat Sarı, Halil Kahraman, İbrahim Aydın’da çok büyük destek verdiler” diyerek dernek ve gençlik merkezine katkı verenlere tek tek teşekkür etti.

Katılımcılardan Siyad onursal başkanı, Siyad Genel Başkanı ve Siyad Genel Başkan adayları ile Belediye Başkan yardımcıları birer konuşma yaparak düşüncelerini ifade ettiler. Konuşmalardan sonra SİYAD Anadolu Ataşehir şubesi ve Genlik Merkezi’ne katkı vernlere plaket verildi

SİYUAD Ataşehir Şubesi’nin Yeniçamlıca’daki dernek merkezinde hizmete giren Gençlik Merkezi açılışına, Ataşehir Onursal Başkan Sebahattin Sungur, SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı, SİYAD Genel Başkan adayları Arif Kuşçu, Mehmet Kuru ve Sedat Özmen, Siyad şube başkanları, Sinop dernek ve STK başkan ve yöneticleri ile Sinopluların yanı sıra MHP İlçe Başkanı Sadun Bizel katıldı.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ