logo

STRATEJİ ENSTİTÜSÜ “STRATEJİK VİZYON TOPLANTISI” YAPILDI

Güçlü Türkiye’nin Yerli ve Milli Düşünce Kuruluşu ve Strateji Merkezi” hedefi ile çalışmalarını sürdüren Strateji Enstitüsü, bir “Stratejik Vizyon” toplantısını daha gerçekleştirdi.

“Güçlü Türkiye’nin Yerli ve Milli Düşünce Kuruluşu ve Strateji Merkezi” hedefi ile yola çıkan ve bu vizyon doğrultusunda çalışmalarını istikrarlı bir şekilde sürdüren Strateji Enstitüsü, “Stratejik Vizyon” Toplantıları ve alanında uzman kadrosu ile önemli projelere imza atıyor.

Türk Ocağı İstanbul Şubesinde yapılan Stratejik Vizyon Toplantısına, Strateji Enstitüsü Genel Başkanı Şener Mengene, Genel Başkan Vekili İbrahim Arıcan, Genel Sekreter İbrahim Ahıskalı, Basın Danışmanı Muhammet Delal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Em. Binbaşı Suat Gün, Yrd. Doç. Naim Deniz, Narkotik ve Siber Suçlar uzmanı İsa Altun, Stratejist Oktay Çınar, Güvenlik Uzmanı Hayrullah Çalışır, Mali Müşavir Bülent Tarhan, Ekonomist Hakan Yeldan, Türkistan Birliği Genel Başkanı Adem Çevik, BBP İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Türk islam Dünyası Sorumlusu Ercan Çetin, Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkan Vekili Onur Derin, çok sayıda seçkin davetli ve basın mensupları katıldı.

Strateji Enstitüsü Genel Başkanı Şener Mengene yaptığı açıklamada; Stratejik, Diplomatik, Ekonomik, Sosyolojik, Güvenlik, Savunma Sanayi, Kamu Diplomasisi, Eğitim, Ulaşım, Enerji, Dış Politika, Ekonomi, Medya, Tarım, Finans, Gıda, Turizm, Yerel Yönetimler, Şehircilik, Teknoloji, Kültür-Sanat, Aile, Gençlik, Sağlık ve Spor gibi alanlarda, ülkemizin kronikleşmiş sorunlarına karşı, alanında uzman ve tecrübeli kadrolarıyla kısa, orta ve uzun vadeli projeler geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Toplantıda, önemle üzerinde durulan bir diğer konu ise, ülkemizin “uluslararası vizyonu”na katkı sağlamak, uluslararası alanda rekabet edebilecek etkili politikalar geliştirmek, plan ve projeler üretmek, projelerin reel, uygulanabilir ve sürdürülebilir bir misyonla, objektif ve sağlam bir altyapı üzerine inşa edilmesini de temel ilke olarak gördükleri ifade edildi.

 

Etiketler: » » » » » »
Share
647 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

STRATEJİ ENSTİTÜSÜ “STRATEJİK VİZYON TOPLANTISI” YAPILDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    STRATEJİ ENSTİTÜSÜ “STRATEJİK VİZYON TOPLANTISI” YAPILDI
    https://www.itvhaber.com/strateji-enstitusu-stratejik-vizyon-toplantisi-yapildi.html#.WSVFqWCpp7M.twitter
    #GüçlüTürkiye #Yerli #Milli #DüşünceKuruluşu #StratejiMerkezi #StratejiEnstitüsü #StratejikVizyon