logo

Tarihçi’den Yeni Kitap: “Bir Nadir Öyküsü”

Bir dönemin ünlü iş adamı Asil Nadir ve Nadir ailesinin iş hayatında dünya çapına yayılan yükselişi ve çöküşü, Kıbrıs’ın siyasi olaylarıyla birlikte bu kitapta…

Kitap, Asil Nadir’in annesi Safiye Nadir’in Kıbrıs’ın köylerinden İngiltere Kraliçesi’nin sarayına uzanan iniş çıkışlarla dolu yaşam hikayesi üzerinden, Nadir ailesinin serüvenlerini ilginç olaylarla okuyucuyla buluşturuyor.

“Bir Nadir Öyküsü” Asil Nadir’in annesi Safiye Nadir’in ve Nadir ailesinin Kıbrıs’ın köylerinden İngiltere Kraliçesi’nin sarayına uzanan iniş çıkışlarla dolu hayatını, onun bitmek tükenmek bilmez mücadelesini ve azmini anlatıyor.

Bu kitapta yalnızca Safiye Nadir’in kişiliğini, sosyal adaletini, yaşama ve insanlara olan tutkusunu değil, onun yaşamı ekseninde dünyada yok sayılan Kuzey Kıbrıs’ın ve Kıbrıslı Türkler’in 1920’lerden 2000’lere uzanan serüvenini de okuyacaksınız.

Bir kadının savaş casusluğu, aşkı, acılarıyla başa çıkışı ve başarı hikayesinin yanı sıra, Nadir ailesinin iş hayatında dünya çapına yayılan yükselişi ve çöküşünün Kıbrıs’ın siyasi olaylarıyla nasıl harmanlanarak şekillendiğine tanık olacaksınız.

Asil Nadir’in kız kardeşi Bilge Nevzat’ın aktarımı, Aslı Ayhan’ın yazımıyla Nadir’lerin yaşamı “Bir Nadir Öyküsü” adıyla Tarihçi Kitabevi etiketiyle yayınlandı ve raflardaki yerini aldı.

Bir Nadir Öyküsü, Aslı Ayhan, Tarihçi Kitabevi, Kasım 2018, 168 sayfa

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1205 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ