logo

TEB ANADOLU ÖĞRENCİLERİ ’10. YIL MARŞI’YLA KEP ATTI

2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreninde Onuncu Yıl Marşı eşliğinde kep atan TEB Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmen ve velilerin katıldığı törende birlikte eğlendiler.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir TEB Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törende mezuniyet pastası kesen, hep bir ağızdan Onuncu Yıl marşı eşliğinde kep atan öğrencilere veliler de eşlik etti.

TEB Anadolu Lisesi bahçesindeki törene Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri Ercan Metin ve Ahmet Özgenç ile okul müdürleri, TEB Anadolu Lisesi yönetici ve öğertmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Okul öğrencilerinden Duygu Yılmaz, Öğrenciler adına duygu ve düşüncelerinin aktarıldığı konuşmada; başlangıçların güzel, bitişlerin zor; tanışmaların heyecanlı ve mutlu; ayrılışların acı yüklü olduğunun altını çizdiği.

BAŞARILARINIZLA ONURLANACAĞIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul öğretmenleri adına konuşan İngilizce Öğretmeni İpek Kızılkaya, gönüllerinin mezun olarak okuldan ayrılan öğrencilerinde olduğunu, öğrencilerinin başarıları ile onurlanacaklarını kaydederek, “ Bir sonbahar günü geldiniz, pırıl pırıl bir yaz akşamında gidiyorsunuz. Bu okuldan ayrılırken gönlümüzün sizinle olduğunu unutmayın. Başarılarınızla onurlanacağız.  Yarın birer üniversiteli olacaksınız. Hayat güçlük ve engellerle doludur.  En güç koşullarda, en çaresiz durumlarda Atatürk’ü hatırlayın. O’nun,  yokluktan varlığa, kölelikten özgürlüğe giden yoldaki iradesi size güç verecektir. Atatürk İlkelerinden ödün vermeyin. Duygularınızla değil mantığınızla hareket edin. Ulusal kültürümüzü koruyun yozlaşmayın. Ülkenize ve ailenize gurur duyulacak başarılar kazandırın” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZDEN AYRILMA HÜZNÜ YAŞIYORUZ

Bugünün, mezun olan öğrencilerinin en mutlu, bir o kadar da duygulu ve hüzünlü gününü olduğuna işaret eden TEB Anadolu Lisesi Müdürü İlyas Gür Pehlivanoğlu, kendilerinin ise öğrencilerinden ayrılma hüznü yaşadıklarını kaydederek, “Mutlusunuz; çünkü mezun olmanın heyecanını yaşıyorsunuz. Biz, sizler için mutlu sona kavuşmanın sevincini ve sizlerden ayrılmanın derin üzüntüsünü birlikte yaşıyoruz.  Sizleri bugünlere ulaştırmak için anne ve babalarınızla birlikte gecemizi gündüzümüze kattık. Bizleri mutlu görmek istiyorsanız yapacağınız tek şey çalışmak. Düşüncelerinizde, anılarınızda okulu okul yapan Atatürk İlke ve İnkılaplarının yılmaz savunucusu olan öğretmenlerinizin izleri olacak” diye konuştu.

SİZLER ATATÜRK’ÜN ÖNDERLİĞİNDE YETİŞEN ÇOCUKLARSINIZ

Ulusumuzun geleceğinin gençlerin elinde olacağını bilen Atatürk’ün; “Gençler; Cumhuriyeti biz kurduk, o’nu yaşatacak sizlersiniz” sözlerini hatırlatan Okul Müdürü İlyas Gür Pehlivanoğlu, konuşmasını; “Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı, inancınızı, gücünüzü yüce Atatürk’ten ve damarlarınızdaki asil kandan almaktasınız” ifadeleri ile sürdürdü.

SİZLER İÇİN YENİ BİR HAYAT BAŞLIYOR

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi mezuniyet töreninde konuşan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Metin, mezun olan gençlerin hayatın yeni bir dönemine başladığının altını çizerek, “ Sevgili gençler çok çalışın. Hiçbir zaman hayat mücadelesini bırakmayın. Sizler için yeni bir hayat başlıyor, Çok aktiviteler yapmak zorundasınız.  Okuyup araştırmalar yapın. Umutsuzluğa kapılmayın” dedi.

Okul matematik öğretmeninin Taliha Güner Özer’in Atatürk’ün ‘Gençliğe Hitabesi’ni okumasının ardından, mezun olan öğrenciler de gençliğin Ata’ya cevabı ile karşılık verdi.

Okul birincisi ve ilk üç dereceyle mezun olan öğrencilere hediyeleri verildi. Okul birincisi öğrenci Başar Özer, okul mezuniyet kütüğüne isminin yer aldığı plaketi çaktı. Mezun olan öğrenciler ve bir alt sınıf öğrencilerden bir kız ve bir erkek öğrenciler arasında bayrak ve flama devir teslimi yapıldı.

Mezun olan öğrencilere protokol ve okul öğretmenleri tarafından diplomaları verildi.

Törenin son bölümünde Onuncu Yıl Marşı eşliğinde keplerini atan öğrenciler müzik eşliğinde halaylar çekerek hep birlikte eğlenmeye devam ettiler.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1598 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

TEB ANADOLU ÖĞRENCİLERİ ’10. YIL MARŞI’YLA KEP ATTI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    TEB ANADOLU ÖĞRENCİLERİ ’10. YIL MARŞI’YLA KEP ATTI
    https://www.itvhaber.com/teb-anadolu-ogrencileri-10-yil-marsiyla-kep-atti.html#.WSv-OwY1Gk4.twitter
    #OnuncuYılMarşı #KepAtmaTöreni #TEBAnadoluLisesi #Ataşehir #ErcanMetin #AhmetÖzgenç #10cuYılMarşı #TEBAnadoluKepAttı