logo

Teknik Yapı, Concord İstanbul 2. Etapta Temel Atıyor

Teknik Yapı, Concord İstanbul 2. Etapta Temel Atıyor

teknik _ yapi_concordFikirtepe Kentsel Dönüşüm alanında çalışma yürüten Teknik Yapı, Concord İstanbul projesinde 2. adada temel hazırlığı yaparken, 3. adadaki projesinde lansman hazırlanıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Fikirtepe Kentse Dönüşüm alanındaki mevzuatı, projeleri firmaları ve yapılan çalışmaları yakından takip eden Fikirtepe Haber, Teknik Yapı’nın Fikirtepe’de dönüşüm projesi uyguladığı 4 ada çalışmalarının aşamalarını tespit ettiği bir haber yayınladı.

Fikirtepe Haber’de yer alan haberdeki bilgilerden derlediğimiz Teknik Yapı’nın Fikirtepe Kentsel Dönüşüm çalışmalarındaki son durumu:

Habere göre; Teknik Yapı Fikirtepe’de toplam 4 ada ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi yaptı. İki adasında yüzde yüz sözleşmeleri tamamlayan Teknik Yapı bu adalarda ruhsatını alarak inşaat faaliyetlerine başladı. Ancak diğer iki adasında henüz yüzde yüz sözleşme aşamasına gelemediği için beklemede. Bu iki adada sözleşmeleri tamamlamaya çalışıyor.

Teknik yapı Concord-1

Teknik Yapı ruhsatlı iki adası son durum:

Fikirtepe Haber’de yer alan bilgilere göre; İlk ruhsat alınan Teknik Yapı 1. adasında fore kazık sistemi çalışması ve hafriyat işlemleri tamamlanmış. İnşaat çalışmasında eksi beş ( -5 ) zeminden başlanarak kot alınan yol hizasına çoktan gelinmiş. Kule yol hizasından itibaren zemin katlar hariç dokuzuncu (9.) kata kadar yükselmiş durumda.

Yetkililer, birinci adada yükselen Concord İstanbul projesinde önemli oranda satışın tamamlandığını ve kat tapularının verildiğini belirtiyor.

2. Adada Temel Atılıyor

Teknik Yapı Fikirtepe’de proje çalışması yürüttüğü ikinci adada da fore kazıklama sistemi tamamlanmış. Sert zemine neredeyse ulaşılmış ve hafriyatın son aşamasında. Concord İstanbul ismi ile yükselecek gökdelenin sağlam temellerde atılması için yoğun çalışma yapılıyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre bir ay sonra ikinci adanın temeli atılacak.

Teknik yapı Concord-

2. ADA Satışlarında %75’e Yaklaşıldı

Yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaşan Teknik Yapı Concord İstanbul Projesi’nin ikinci adasındaki Concord İstanbul bloklarında satışlar devam ediyor. İkinci ada bloklardaki daire satışları resmi olmayan verilere göre yüzde yetmişleri yakalandığı iddia ediliyor.

Teknik Yapı’dan 3. Adaya Start Geliyor

Fikirtepe’de anlaştığı 4 adası olan Teknik Yapı’nın yakın bir zamanda 3. ada için de son hazırlıklarını yaptığı ve bir aksilik olmaması durumunda lansmana çıkması beklenmektedir, ancak resmi açıklama yapılmadığı için bununla ilgili kesin bilgiyi henüz veremiyoruz.

Ruhsatlı Projeler “Fikirtepe Plan Notları” Kararından Etkilenmiyor

Haberde, idare mahkemesin tarafından iptal edilen Fikirtepe Plan Notları kararına itiraz sürecinin devam ettiği hatırlatılıp, hukukçuların; ruhsat almış ve evrak eksikliği olmayan firmalar ve projelerin iptal kararından etkilenmeyeceği kaydediliyor.

Teknik yapı Concord-

Kaynak: Fikirtepe Haber

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ