logo

“TERS KÖŞE” ATAŞEHİR’DE SAHNELENDİ

“TERS KÖŞE” ATAŞEHİR’DE SAHNELENDİ

Hasan Özkaya ve Tolga Güleryüz’ün yapımcılığında, Cem Uslu’nun sahneye uyarlayıp yönettiği  Ters Köşe” adlı oyun Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Hasan Özkaya ve Tolga Güleryüz’ün yapımcısı olduğu, Cem Uslu’nun sahneye uyarlayıp yönettiği  Nail Kırmızıgül, Tuna Orhan, Şebnem Özinal, Mahmut Gökgöz, Yasemin Balık, Sezgi Mengi ve Canan Atalay’ın rol aldığı “Ters Köşe” Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Oyun sonunda, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Sadi Özata tarafından oyunculara çiçek takdim edildi. Oyunu 333 tiyatro sever izledi.

Cem Uslu’nun sahneye uyarlayıp yönettiği  “Ters Köşe”de iki evliliğin hikayesi anlatılıyor. “Bildiğiniz o ‘normal’ evlilikleri unutun. Oyunumuzun kahramanının bir değil, tam iki eşi, iki evi, iki evliliği var. Ve Ayten’den bir kızı, Leyla’dan da bir oğlu… Mehmet tam 18 yıldır, biri Maltepe’de, öbürü Kartal’da olan evleri arasında mekik dokuyor ve şaşırtıcı şekilde, işler yıllardır hiç de fena gitmiyor. Gelgelelim, kör talihin ona çelme takacağı o gün, tam da bugün. Mehmet’in bu zor anında yardımına sığınabileceği tek kişi, çocukluk arkadaşı ve uzatmalı misafiri Edip. Sorun şu ki Edip hem bu gibi çetrefilli işlerde becerisine en son güvenilecek kişi, hem de bugün, yaşlı ama ‘yaşından genç yaşamaya kararlı’ babasını alıp tatile götürecekti. Götüremedi. O babasına gidemeyince de babasının ona geleceği tuttu. Sonrası mı? Öncesi ve sonrası tümüyle kahkaha…”

Uyarlayan – Yöneten: Cem Uslu

Çeviren: N. Uğur Özüaydın

Sahne Tasarımı: Mustafa Ziya Ülkenciler

Işık Tasarımı: Erdem Çınar

Müzik: Orhan Enes Kuzu

Asistan: Uğurcan Güngör

Yapım: Hasan Özkaya & Tolga Güleryüz

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ