logo

TFF Yönetimi Kadın Futbol Liglerini Yeniden Yapılandırdı

TFF Yönetimi Kadın Futbol Liglerini Yeniden Yapılandırdı

 Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar aldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

2021-2022 sezonunda uygulanacak Kadın Futbol Ligleri’ne dair Genel Esaslar açıklandı.

TFF tarafından yapılan açıklamaya göre, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 2021-2022 sezonundan itibaren Kadınlar Süper Ligi kuruldu. Yeni sezonda oluşacak Kadınlar Futbol Süper Ligi 24 takımdan oluşacak.

SÜPER LİG VE TFF 1. LİGİ KULÜPLERİ KADIN FUTBOLU SÜPER LİGİNDE

TFF tarafından FIFA ve UEFA’nın çok önemsediği ve yeni düzenlemeler getirdiği kadın futbolu branşında yeni bir yapı oluşturulması kapsamında, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan kulüplere kadın futbolu branşı açma planları soruldu. 6 Süper Lig kulübünün 2021-2022 sezonundan itibaren takım oluşturarak liglere katılım sağlayacağını bildirdi.

3 BÜYÜKLER İLE ALTAY, ATAKAŞ HATAYSPOR, ÇAYKUR RİZESPOR SÜPER LİGDE

Türkiye Futbol Federasyonuna yazılı başvuruda bulunan Altay, Atakaş Hatayspor, Çaykur Rizespor A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Galatasaray A.Ş. ve Trabzonspor A.Ş. Süper Lig kulüplerinin kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verildiği açıklandı.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ