logo

TFF’NİN ATAŞEHİR BELEDİYESPOR KADIN FUTBOLU KARARI

TFF’NİN ATAŞEHİR BELEDİYESPOR KADIN FUTBOLU KARARI

2015-2016 Sezonunda alt yapı lisanslarıyla ilgili hata nedeniyle TFF Kadın Futbol 1. Ligi’ndeki mücadelesi tehlikeye giren, Ataşehir Belediyespor’un durumunu AFDK netleştirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Amatör Futbol Disiplin Kurulu, 20.09.2016 Tarih ve 02 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararla Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında, vaktinde gerçekleştiği anlaşılan başvuru işlemlerinde usuli eksiklik bulunduğu tespit edildiği ve bu nedenle talimatlara aykırılık gerekçesiyle mevcut puanlarından 6 puan sildi.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu, 20.09.2016 Tarihli toplantısında aldığı kararlardan 23. Maddede yer alan hükümle yeni sezonda Türkiye Birinci Ligi Kadın Futbol Takımları arasında mücadelesine devam edeceği netleşen Ataşehir Belediye Spor, sportif direktör Taner Öner yönetiminde hazırlıklarına devam ediyor. Ataşehir Belediye Spor, yakında açıklanacağı ifade edilen flaş transferlerle 2016-2017 sezonuna şampiyonluk iddiası ile başlayacak.

Ataşehir Belediyespor yetkililerince 2015-2016 sezonunda alt yapıda lisanslarla ilgili bir hata, TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından geçmiş sezona ait puan silme cezası ile cezalandırdı. TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu 20.09.2016 Tarih ve 02 Sayılı Toplantısında alına kararda Ataşehir Belediye Spor kadın Futbol Takımının 2016-2017 sezonunda etki etmeyecek bir ceza ile sonuçlandı.

Av.Tacar ÇAĞLAR başknlığında toplanan TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun 23. maddedeki Ataşehir Belediyespor Kulübü hakkındaki kararı, “Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında, vaktinde gerçekleştiği anlaşılan başvuru işlemlerinde usuli eksiklik bulunduğundan kulübün talimatlara aykırı hareketi nedeniyle mevcut puanlarından 6 puanının silinmesine” hükmünü içeriyor.

Beşiktaş ve Amasya kadın futbol takımlarının da 1.Lige yükseldiği 2016-2017 sezonunda, renkli ve keyifli mücadeleler futbol severleri beklerken, “Kadın Futbolu” da seyircilerin ilgisini bekliyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ