logo

Tiyatroadam ‘İntiharın Genel Provası’ ile MSKM’de

Tiyatroadam oyuncuları “İntiharın Genel Provası” adlı oyununu Ataşehir Belediyesi 9. Tiyatro Festivali kapsamında MSKM Halit Akçatepe Sahnesi’nde sahneledi.

Ataşehir Belediyesi 9. Tiyatro Festivali kapsamında Tiyatroadam oyuncuları Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk “İntiharın Genel Provası” adlı oyun ile MSKM’de sahne aldı. Oyunu 330’un üzerinde tiyatrosever izledi.

Tiyatroadam’ın eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansıyla oyun, gizemini sonuna kadar koruyan bir bulmaca, şaşırtıcı bir macera “İntiharın Genel Provası” adlı oyun…

Başarısız bir mimarın planladığı bir intihar başarılı olabilir mi? Özellikle de bu plan bir başkasının oyunuysa?

Tuna Köprüsü’ne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dâhil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar.

“İntiharın Genel Provası”, 20. yüzyılın Balkanlar’dan çıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan, aynı zamanda Emir Kustrika’nın “Underground” filminin de senaristi Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi…

“İntiharın Genel Provası”nı, Tiyatroadam’ın geçtiğimiz sezon oynadığı “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”nun da yönetmeni Emrah Eren, anlamı gölgede bırakmadan, seyir zevki yüksek, eğlencesi bol bir şekilde sahneye taşıyor.

Tiyatroadam da güçlü oyuncu ve yaratıcı kadrosuyla, izleyenleri bu sürprizlerle dolu bulmacaya, gizemli maceraya ortak ediyor.

Yazan: Duşan Kovaçeviç

Çeviren: Bilge Emin

Yöneten: Emrah Eren

Dekor ve Kostüm Tasarımı: Barış Dinçel

Işık Tasarımı: Yakup Çartık

Koreografi: Gizem Erdem

Müzik: Tevfik Kulak

Oynayanlar: Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik, Selen Öztürk

Etiketler: » » » » » » »
Share
672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ