logo

Topkapı’daki ‘Geleneksel İftar’da Büyük Çankırı Buluşması

Topkapı’daki ‘Geleneksel İftar’da Büyük Çankırı Buluşması

_ cankiri_iftarÇankırı Vakfı ve ÇANDEF tarafından İBB Topkapı 1453 Tesislerinde Büyük Çankırı Buluşması adıyla Geleneksel Çankırılılar İftar Programı düzenlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İBB 1453 Topkapı Tesislerinde Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ile İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu işbirliğinde “Büyük Çankırı Buluşması” adıyla düzenlenen Geleneksel Çankırılılar İftar Programı’na Çankırılılar yoğun ilgi gösterdi.

Vakıf Başkanı Sami Soydal ile ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz’ün davetlilerle ilgile yakından ilgilendiği iftar programında her iki kurum yönetim kurulu üyeleri davetlileri kapıda karşıladı.

cankiri_iftar (4)

Sami Soydal Başkanlığında Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ile Zekeriya Açıkgöz’ün Genel Başkanı Olduğu İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen İstanbul Çankırılılar İftar programına Ak Parti Çankırı milletvekilleri Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte; MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu,  Ak Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, CHP İstanbul eski Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Kağıthane Müftüsü Mevüt Haliloğlu, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Civan Dağlar, MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karot, Çankırı Vakıfı ve ÇANDEF eski başkanları Eşref Harmandar ve Ömer Lütfi Özenç, Çankırı Vakfı ve ÇANDEF mütevelli heyeti ile yönetim kurulu üyeleri,  Çankırı STK, birlik ve dernekleri başkan, yönetici ve temsilcileri, davetliler ile Çankırılılar katıldı.

İftar Ezan’nın Ersoy Kaşak tarafından okunduğu gecede duayı da Kağıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu yaptı.

cankiri_iftar (65)cankiri_iftar (80)

“Hemşerilerimize Hizmet Etmenin Azim ve Gayretindeyiz”

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz’ün; “Evveli Rahmet, Ortası Mağfiret, Sonu Cehennem Ateşinden Kurtuluş Olan Ramazan Ayı” hadisini hatırlatarak başladığı konuşmasında; “Böylesin mübarek bir ayda, böylesine mübarek bir atmosferde içinde “Bin aydan daha hayırlı olan; “Kadir Gecesi”ni barındıran aydayız. İftar programımıza teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizler; İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ve İstanbul’da sayıları 132’yi bulan derneklerimizle hemşerilerimize hizmet etmenin azim ve gayreti içerisindeyiz. Birçok programda sizlerle birlikte oluyoruz. Ama bunların en önemlisi; yardımlaşmanın, dayanışmanın, paylaşmanın en yüksek seviyeye çıktığı ramazan ayındaki iftar sofralarıdır. 7 Haziran’da Çankırı’da ve ülkemizde seçilen milletvekillerimize hayırlı hizmetler diliyorum” dedi.

cankiri_iftar (101)cankiri_iftar (111)

Geleneksel Çankırılılar İftar Programı’na katılımından dolayı Çankırılılara teşekkür eden Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal da katılımcılıların; “Başı Rahmet, Ortası Mağfiret, Sonu Cehennem Azabından Kurtuluş” olarak nitelenen ramazan ayını kutladı.

cankiri_iftar (118)

Daha Büyük, Daha Güçlü Çankırı İçin Çalışmaya Var mısınız?

“Başı Rahmet, Ortası Mağfiret, Sonu Cehennem Azaptan Kurtuluş olan bu mübarek günlerde hemşerilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz” diyerek sözlerine başlayan, kendilerini davet eden tertip komitesine ve emeği geçenlere teşekkür eden Ak Parti Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu konuşmasında; “7 Haziran’da bir seçim yaşadık. Çankırımıza %60.55 oran ve 2 – 0 gibi net bir sonuçla çok değerli milletvekilimiz Hüseyin Filiz ile birlikte Çankırımızı, Çankırılıları, hemşerilerimizi temsil etmek üzere TBMM’de görev aldık. Sizlerin destek ve dualarınızla, Çankırı’mızı; daha güçlü ve daha büyük Çankırı, Türkiye’mizi, yeniden büyük Türkiye ve dünyanın da; adil bir dünya olması konusunda sizin vekaletinizi hakkıyla ifa etmek için elimizden geleni ortaya koyacağız. Türkiye’nin çimentosu olan; din ve devlet, vatan ve milleti müdafaası hususunda tarih boyunca önemli misyonlar ifa eden Çankırı’nın ve Çankırılının başının daha dik, ufkunun daha yükseklere bakan tarzda bir şehir haline gelmesine çalışacağız” diye konuştu.

Emin Akbaşoğlu, “Çankırı’nın da marka şehir haline gelmesi konusunda değerli başkanımız, sizler ve STK’ların destekleri ile Çankırı’nın daha büyük, daha güçlü Çankırı olması için hep beraber çalışmaya var mısınız? Hiç bir ayrım gözetmeksizin Çankırı’nın bütünüyle marka şehir olmasına var mısınız?” diye sorarak; “Çankırı’nın marka şehir olduğunu görmek, Çankırı ve Çankırılıyı dünya gündemine getirmek bu topluluğa nasip olsun” dileğinde bulundu.

cankiri_iftar (138)

Fabrikalarının En Büyüğünü Çankırı’ya Getirdik

Önceki dönemde yapılan çalışmaları özetleyerek konuşmasına başlayan Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, “300 bin Çankırılı, 1 milyon Kastamonulu İstanbul’da yaşıyor. Denek ki; bir şeyler iyi gitmemiş ki bu insanlarımız İstanbul’a gelmiş. Son 4 yılın Çankırı bilançosuna sanki 80 yılın acısını çıkarırcasına, büyük şeyler yaptık. Size çok küçük bir Çankırı raporu sunacağım. Adapazarı –Sakarya havzasında gördüğümüz lastik fabrikalarının en büyüğünü Çankırı’ya getirdik. 1 katrilyon liralık Japon sermayesini Çankırı’nın kırına getirdik. Mühendis, sanat okulu mezunu bine yakın hemşerimiz burada çalışıyor. 2 bin 2 bin 500’e çıkacak bu sayı… 9. ayda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Çankırı’ya açılışa gelecek lastik fabrikasını. İkinci yatırımımız; Çankırı’da bir çorap fabrikasının yapımı bitmekte… Bine yakın hanım kardeşimiz bu fabrikada çalışacak. Çorap fabrikasında deneme üretimine başlandı.

cankiri_iftar (135)

Çankırı İçin Şerefle, Gayretle ve Azimle Çalışıyoruz

Çankırı için azimle çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Çankırı için şerefle, gayretle ve azimle çalışmaya devam ediyoruz. Ve, Allah’ın izniyle çalışmaya devam edeceğiz… Sizler de destek ve dualarınızı eksik etmeyin değerli hemşerilerim” diyerek, “Nice ramazanlara, nice Bayramlara sevdiklerinizle beraber, sağlık, afiyet ve mutluluk içerisinde ulaşmanızı diliyorum” ifadeleri ile mesajını dile getirdi.

Çankırı asıllı 24. dönem CHP İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’de kısa bir konuşma ile katılımcıları selamlayıp ramazan ayını tebrik etti.

cankiri_iftar (105)

İstanbul’daki Çankırılıların Temsilcisi Olmak İstiyorum

24. dönemde çalışmalarını takdirle takip ettiği CHP İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’ün seçilememiş olmasına üzüldüğünü dile getiren Kastamonu asıllı MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu’da Çankırı Kastamonu bağı ve yakınlığının altını çizerek; “Bu dönemde Mecliste Çankırı ve Çankırılıların İstanbul’dan hiç temsilcisi yok. Kabul ederseniz ben İstanbul’daki Çankırılıların temsilcisi olmak istiyorum” diyerek İstanbul’daki Çankırılıların temsilcisi olma talebini ifade etti.

İBB Topkapı 1453 Sosyal tesislerinde düzenlenen Geleneksel Çankırılı İftar Programı Çankırı TV’de yayınlandı.

cankiri_iftar (16)cankiri_iftar (94)cankiri_iftar (140)cankiri_iftar (157)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ