logo

TUNCELİ’DE DÜŞEN HELİKOPTERİN ŞEHİT PİLOTU ÇANKIRILI

Tunceli’de düşen helikopterde şehit olan askeri personellerden sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu’nun Çankırı Şabanözü ilçesi, Karahacı Köyü’nden olduğu öğrenildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Tuncelide meydana gelen helikopterde kazasında şehit olan sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu’nun acı haberi memleketi Çankırı’yı acıya boğdu.

Alınan  bilgiye göre, Şabanözü ilçesine bağlı Karahacı köyü nüfusuna kayıtlı olan şehit pilot Dilaver Karsavuranoğlu’nun Diyarbakır’da yaşadığı belirtilirken ailesi acı haberi Ankara’da aldı.

Tunceli’nin Pülümür ilçesinden 11.40’da kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile Tunceli’deki görev uçuşu sırasında saat 11.50 sıralarında telsiz teması kesilmiş daha sonra helikopterin düştüğü anlaşılmıştı. Tunceli’de düşen Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopterin şehit olan pilotunun sözleşmeli pilot Çankırı asıllı Dilaver Karsavuranoğlu olduğu öğrenildi.

VALİ MESUT KÖSE’DEN BAŞ SAĞLIĞI

Çankırı Valisi Mesut Köse resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tunceli’de helikopter kazası sonucu şehit olan hemşehrimiz Dilaver Karsavuranoğlu’na Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
5218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

TUNCELİ’DE DÜŞEN HELİKOPTERİN ŞEHİT PİLOTU ÇANKIRILI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    TUNCELİ’DE DÜŞEN HELİKOPTERİN ŞEHİT PİLOTU ÇANKIRILI
    https://www.itvhaber.com/tuncelide-dusen-helikopterin-sehit-pilotu-cankirili.html#.WPZVf2NoYCY.twitter
    #HelikopterDüştü #12Şehit #Tunceli #Pülümür #Sikorsky #Blackhawk #Helikopter #DilaverKarsavuranoğlu #ÇankırılıPilot