logo

Türkiye Futbol Federasyonu, ‘Irkçılığı Şiddetle Kınıyoruz!’

Türkiye Futbol Federasyonu, ‘Irkçılığı Şiddetle Kınıyoruz!’

TFF açıklamasında,  ırkçılıkla mücadele eden UEFA’nın, yaşananları titizlikle inceleyeceğine ve gerekli cezayı vereceğine inandıkları belirtilerek , “Irkçılığı Şiddetle Kınıyoruz.” Denildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

TFF tarafından yapılan açıklamada, Medipol Başakşehir’in, PSG karşılaşmasında 4. hakemi tarafından Medipol Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo’ya olan ırkçılık söylemi, insanlık adına asla kabul edilemez bir suç ve utanç olduğu kaydedildi.

Türkiye Futbol Federasyonu açıklamasında, TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ile TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı tarafından Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Sayın Göksel Gümüşdağ ve UEFA yetkilileri ile temasa geçildiği, UEFA’nın, yıllardır sürdürdüğü ırkçılıkla mücadelesini göz önüne alarak, yaşananları titizlikle inceleyeceğine ve gerekli cezayı vereceğine inandıkları belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Açıklaması:

 UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Medipol Başakşehir’in, PSG ile deplasmanda oynadığı mücadelenin 4. hakemi tarafından Medipol Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo’ya olan ırkçılık söylemi, insanlık adına asla kabul edilemez bir suç ve utançtır.

Olayın yaşandığı andan itibaren TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ile TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Servet Yardımcı, ayrıca TFF yetkilileri, Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Sayın Göksel Gümüşdağ ve UEFA yetkilileri ile temasa geçmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu, bu gece yaşanan olayın takipçisi olacak, gerekli tüm soruşturmaların yapılmasında temsilcimiz Medipol Başakşehir’in yanında olacaktır.

Üyesi olduğumuz UEFA’nın, yıllardır sürdürdüğü ırkçılıkla mücadelesini göz önüne alarak, yaşananları titizlikle inceleyeceğine ve gerekli cezayı vereceğine inanıyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ