logo

TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı 2017 Başlıyor

TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı 2017 Başlıyor

“İyi ki Varsın Edebiyat” temasıyla düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 04-12 Kasım 2017 tarihleri arasında okurları, yurt içi ve yurt dışından pek çok değerli yazarla buluşturacak.

Recep Kenan/itvhaber.com

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı her yıl 40 bin metrekareyi aşkın sergileme alanında 9 gün boyunca 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 300 kültür etkinliğine ve 2000’den fazla imza gününe ev sahipliği yaparak yarım milyondan fazla ziyaretçiye ulaşıyor.

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ilk dört günü boyunca açık olan Uluslararası Salon kapsamında 100’e yakın uluslararası katılımcı firma ve 40’a yakın uluslararası konuk ağırlıyor.

AÇILIŞ TÖRENİ SAAT 13:00’da

36.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 27. İstanbul Sanat Fuarı Açılış Törenleri 04.11.2017 Cumartesi günü 12.00 – 13.00 saatleri arasında Karadeniz Salonu’nda düzenlenecek törenle resmi açılı yapılacak.

TÜYAP KİTAP FURARI NEREDE DÜZENLENİYOR?

36.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 27. İstanbul Sanat Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul

FUAR 04 – 12 KASIM 2017 GÜNLERİ ARASINDA ZİYARETE AÇIK

36.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 27. İstanbul Sanat Fuarı Açılış törenlerinin birlikte geçekleştirileceği 4 Kasım Cumartesi günü Saat 10:00’da başlayacak. 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 04 – 12 Kasım 2017 günleri arasında ziyarete açık olacak.

TÜYAP KİTAP FUARI ZİYARET SAATLERİ:

Hafta sonu : 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul edecek olan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Hafta içi : 10.00-19.00 ve günü 12 Kasım : 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

FUARA ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE EMEKLİLERİN GİRİŞİ ÜCRETSİZ

04-12 Kasım 2017 tarihleri arasında ziyarete açık olacak 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarına Öğrenci, öğretmen ve emeklilerin girişi ücretsiz.

36.ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI:

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenleniyor.

36.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda düzenlenecek etkinlik programı ve imza günleri listesi açıklandı. 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 300 etkinlik gerçekleştirilecek.

İYİ Kİ VARSIN EDEBİYAT

Ana Temanın  “İyi ki Varsın Edebiyat” olduğu fuarda TÜYAP ve katılımcı yayınevleri tarafından farklı yaş gruplarına yönelik edebiyat etkinlikleri düzenlenecek. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, edebiyatın yaşamımızdaki önemini bir kez daha hatırlayarak kitapların gücünü keşfetmek üzere özenli bir etkinlik programı ve on binlerce kitap çeşidi ile okurları buluşturuyor. Onur Yazarı Ayla Kutlu etkinlikleri kapsamında 5 Kasım Pazar günü TÜYAP, Bilgi Yayınevi, ÇYDD ve Mülkiyeliler Birliği tarafından Ayla Kutlu Edebiyatı başlıklı bir panel gerçekleştirilecek.

İPEK YOLU’NUN İKİ UCU

Kitap Fuarı’nın bu yılki Onur Konuğu Kore “İpek Yolu’nun iki Ucu: Türkiye ve Kore” temasıyla fuarda birçok etkinlik düzenliyor. Kitapları Korece’den Türkçe’ye çevrilmiş ve çevrilmek üzere olan yazarlar İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak. Etkinlikler kapsamında Gri Kardan Adam’ın yazarı Ch’oe Yun ve Kim Ae-ran, Martı Yayınları’ndan çıkan Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser’in yazarı Son Hong-gyu, Lee Seong-Bok, Chun Yang Hee ve Doğan Egmont Yayınları’ndan çıkan Gümüş Somon’un Büyük Yolculuğu’nun yazarı Ahn Do-hyun etkinliklerde; Erciyes Üniversitesi tarafından şiirleri Türkçe’ye çevrilen şairler Chun Yang-hee ve Lee Seong ise şiir dinletisinde Türkiye’den okurlarla buluşacak.  Onur Konuğu Kore etkinlikleri 1 nolu holde yer alan Kore Ulusal Standı ve yine aynı holdeki etkinlik alanıdır.

Onur Konuğu Kore etkinlikleri kapsamında 4-7 Kasım tarihlerinde Kore ve Türkiye yayıncılarının katılımıyla Edebiyat, Çeviri, Telif Alışverişi, Çocuk ve Gençlik Yayıncılığı ve Karikatür Yayıncılığı üzerine yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirilecek.

ULUSLARARASI KONUKLAR TÜYAP’TA

İstanbul Kitap Fuarı bu yıl yurt dışından 18 uluslararası yazar ve konuğu ağırlıyor. Bu kapsamda; İstanbul tarihi üzerine yaptığı eseriyle Türkiye’deki okurlarıyla buluşan Bettany Hughes (İngiltere) 4 Kasım Cumartesi, Frankfurt Kitap Fuarı’nın düzenlediği Ahmet Ümit ve Mattias Göritz’in konuşmacı olarak katılacağı etkinlik 5 Kasım Pazar günü gerçekleşecektir.

Polisiye edebiyatın önemli ismi İrlandalı yazar Glenn Meade 11 Kasım Cumartesi günü Kırmızı Kedi Yayınevi’nin davetlisi olarak hem okurlarıyla söyleşmek hem de imza gününe katılmak üzere TÜYAP’ta olacak.

Antik Yunan tragedyalarının yaşayan efsanesi olarak bilinen ve kurucusu olduğu Attis tiyatrosunun deneyimlerini paylaşmak üzere Theodoros Terzopoulos,  12 Kasım Pazar günü bir panel ve imza gününde Kitap Fuarı’na konuk oluyor.

36.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ARTİST 2017 / 27. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilmektedir.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ