logo

Ufuk Bilgetekin : Amacımız Türkiye’ye Yabancı Yatırımı Arttıracak İş Birlikleri

Ufuk Bilgetekin : Amacımız Türkiye’ye Yabancı Yatırımı Arttıracak İş Birlikleri

Dubai’de düzenlenen Orta Doğu’nun en görkemli fintek fuarlarından Seamless Dubai’de TÖDEB 8 üyesini buluşturduğu Türkiye Pavilyonu ile temsil etti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen Orta Doğu’nun en görkemli fintek fuarlarından Seamless Dubai’de Türkiye’yi Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği Türkiye Pavilyonu ile temsil etti.

TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin: Amacımız Türkiye’ye yabancı yatırımını arttıracak iş birlikleri yapmak.

14-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen Orta Doğu’nun en görkemli fintek fuarlarından Seamless Dubai’de Türkiye’yi Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) 8 üyesini buluşturacağı Türkiye Pavilyonu ile temsil etti.

Orta Doğu, Avrupa, Asya ve Afrika’nın önde gelen uzmanlarını, finansal kurum temsilcilerini, teknoloji girişimcilerini ve yatırımcıları bir araya getirerek bölgedeki fintek sektörünün güncel durumu ve gelecekteki eğilimleri hakkında önemli tartışmalara ev sahipliği yapan Seamless Dubai’de Türkiye ilk defa milli katılım ile temsil edildi. TÖDEB öncülüğünde ve Ticaret Bakanlığı destekleriyle kurulan Türkiye Pavilyonu’na ödeme ve elektronik para sektöründe faaliyet gösteren 8 TÖDEB üyesi BRQ Link, Elekse, İninal, Octet, Ödeal, PayFix, Payporter ve TRPOS firmaları katıldı. Pavilyon, Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ve Ticaret Ateşeleri tarafından ziyaret edilirken; tüm katılımcılar Yıldız Teknopark’ı ziyaret ederek Genel Müdür Orhan Tanışman tarafından ağırlandı.

– Amaç Ülke Ekonomisine Katkı Sağlamak-

Fuar’a katılım ile ilgili konuşan TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin, “Geçtiğimiz sene Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen Money 20/20 Europe Fuarı’na 8 üyemizle katılmıştık. Türkiye Pavilyonu’nun başarısı ve gördüğü yoğun ilgi sebebiyle bu sene çok daha büyük bir alanda 20 üyemiz ile orada olacağız. Seamless Dubai’ye de bu sene 8 üyemizle katılıyoruz. Money 2020 Europe Fuarı’nda olduğu gibi kısa sürede Seamless Dubai’de de büyüyeceğimizden hiç kuşkum yok. Üyelerimizle birlikte burada yapacağımız anlaşmalar ile Türkiye’ye döviz girdisini sağlayacağız. “ diyerek Seamless Dubai için hedeflerini açıkladı.

– “Cumhurbaşkanımızın Gösterdiği Fintek Üssü Olma Hedefine İlerliyoruz.”-

Sözlerine Türkiye’nin hedefleri ile devam eden Bilgetekin, “Bizim için bu fuarlar temsiliyetin çok ötesinde bir anlam taşıyor. Amacımız Türkiye’ye yabancı yatırımı arttıracak iş birlikleri yapmak ve doğrudan finansman çekmek. Sektörün geldiği noktayı dünyaya tanıtmanın ötesine geçip ülke ekonomisine finansal teknolojiler alanından katkı sağlamak. Bu amaç için Seamless Dubai çok stratejik bir adım olacak. Bildiğiniz gibi İstanbul Finans Merkezi’nin açılışında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi finansal teknolojiler üssü yapma hedefini sektörümüzün önüne koydu. Bu ve benzeri fuarlar ile Türkiye bir fintek üssü haline gelirken, TÖDEB’in sesi ve etkisi yakın coğrafyalarda giderek artacak.” dedi.

25 binden fazla ziyaretçinin binin üzerinde firma ve start-up ile buluştuğu Fuar, Orta Doğu pazar dinamiklerine odaklanarak finansal teknoloji sektöründeki gelişmeleri ve perspektifleri katılımcılarla tartışmayı amaçlıyor.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ