logo

Üsküdar Belediyesi ‘Emeklilere Pazar Alışverişi Desteği’ Başlıyor

Üsküdar Belediyesi ‘Emeklilere Pazar Alışverişi Desteği’ Başlıyor

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş’ın, seçim vaatleri arasında yer alan Üsküdarlı emeklilere 5 bin liralık “Pazar Alışverişi Desteği Projesi” hayata geçiyor.

Recep Kenan / itvhaber.com

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş’ın, seçim vaatleri arasında yer alan Üsküdar emeklilerine 5 bin liralık “Pazar Alışverişi Desteği Projesi” hayata geçiyor. Emekliler 15 – 25 Mayıs tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçim Dönemi’nde belediye kaynaklarını sadece Üsküdarlıların gerçek ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak için şeffaf bir şekilde kullanma sözü veren Başkan Sinem Dedetaş, bu kapsamda Üsküdarlı emekliler için pazar alışverişi desteği sağlayacak.

Emekliler bizzat belediyeye gelerek Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü’nden ya da internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecek.

Üsküdar Belediyesi Emeklilere Pazar Alışverişi Desteği” başvurular 15 ile 25 Mayıs tarihleri arasında kabul edilecek.

BAŞVURU ESNASINDA TESLİM EDİLECEK BELGELER

Başvuru yapacak emekliler yanlarında nüfus cüzdanı fotokopisi, e-Devlet üzerinden alınan “İkametgah”, “Tapu Bilgileri Sorgulama”, “Adıma Tescilli Araç Sorgulama”, “Emekli Aylık Bilgisi” belgelerini beyan etmesi ve iletişim bilgilerini bildirmesi gerekiyor.

Üsküdar Belediyesi “Emeklilere Pazar Alışverişi Desteği”nden kişi başı geliri bir asgari ücretin 3’te birinden az olan hanelerde yaşayan 60 yaş ve üzeri emekliler yararlanabilecek.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ