logo

USTA SANATÇI BÜLENT KAYABAŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Yeşilçam’ın ve tiyatronun usta oyuncusu Bülent Kayabaş Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen tören ve Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yakalandığı hastalıkla mücadele ederken önceki gün hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta oyuncusu Bülent Kayabaş için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlendi.

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, törenin düzenlendiği Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin önemli kısmının boş olmasına sitem etti.

Bülent Kayabaş için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen veda töreninin ardından Türk bayrağına sarılı naaşı Teşvikiye Camii’ne getirildi. Ali Poyrazoğlu gözyaşlarıyla bayrağa sarılı tabuta sarılarak ağladı.

Bülent Kayabaş için düzenlenen törene ünlü sanatçının eşi Selma Kepekli Kayabaş, oğlu Ümit Kayabaş ile eski eşi oyuncu Nur Sürer başta olmak üzere sevenleri ve sanatçı dostları Rutkay Aziz, Ali Poyrazoğlu, Süha Uygur, Gazeteci Nedim Şener, Doğa Rutkay, Orhan Aydın gibi isimler de törende yer aldı.

Yeşilçam’ın usta sanatçısı Bülent Kayabaş, Teşvikiye Camii’nde cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda defnedildi.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polat beraber oynamışlardır.

Bülent Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı. Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.

Etiketler: » » » » »
Share
803 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

USTA SANATÇI BÜLENT KAYABAŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    USTA SANATÇI BÜLENT KAYABAŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
    https://www.itvhaber.com/usta-sanatci-bulent-kayabas-son-yolculuguna-ugurlandi.html#.WPo_NsbOycY.twitter
    #UstaSanatçı #BülentKayabaş #SonYolculuk #BülentKayabaşUğurlandı #Yeşilçam #TeşvikiyeCamii