logo

YARKADAŞ ‘GAZETECİLERİ CEZAEVİNDE UNUTTULAR!’

YARKADAŞ ‘GAZETECİLERİ CEZAEVİNDE UNUTTULAR!’

İstanbul Çağlayan Adliyesi 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya iki gazetecinin getirilmeyiş nedenini öğrenen Barış Yarkadaş, olayı skandal olarak niteledi.

CHP’li Yarkadaş, mahkemedeki skandala tepki gösterdi.

Yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’la birlikte yargılanan İnan Kızılkaya ile Bilir Kaya, bugünkü duruşmaya getirilmedi.

İstanbul Çağlayan Adliyesi 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya iki gazetecinin neden getirilmediğini öğrenen Yarkadaş, skandalı Twitter hesabından duyurarak tepki gösterdi.

Yarkadaş şunları yazdı:

Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’la yargılanan İnan Kızılkaya – Bilir Kaya, duruşmaya keyfi olarak getirilmedi. Memur,  duruşma gününü unutmuş!

İnan Kızılkaya ile Bilir Kaya’nın duruşmaya getirilmemesini Meclis’e taşıyoruz. Keyfilik içinde keyfilik var! Adalet herkese lazım olacak!

Adliye yetkilileri, iki gazetecinin “araç olmadığı” için getirilemediğini gayri resmi olarak söylüyor. Neresinden tutsan, elinde kalıyor!

CUMHURİYET’E ZİYARET

Öte yandan, CHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu ve Şişli İlçe Başkanı Veli Çellik, muhabirleri gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi’ni de ziyaret etti.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ