logo

Yaşlı Çiftin Videosuna Ataşehir Kaymakamlığı’ndan açıklama

Yaşlı Çiftin Videosuna Ataşehir Kaymakamlığı’ndan açıklama

Kadıköy’de çekilen ve sosyal medyada gündem olan yaşlı bir çiftin kira yardımı istediği görülen video ile ilgili, Ataşehir Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada sosyal medyada gündem olan videodaki yaşlı çift F.D. ve H.K. hakkında “dilencilik yapmak ve yaptırmak” eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı kaydedildi.

EV SAHİBİ YAKIT VE NAKDİ DESTEK ALIYORLAR

Sosyal medyada gündem olan yaşlı çiftin yer aldığı video ile ilgili Ataşehir Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, çiftin ev sahibi olduğu, engelli maaşı ve bir yıldır da elektrik ve kömür desteği ile nakdi yardım aldığı belirtildi.

VİDEODA YAŞLI ÇİFTTEN “KİRA YARDIMI” TALEBİ

İstanbul’da Kadıköy’de çekildiği belirtilen ve sosyal medyada gündem olan videoda, yaşlı çift “Kira Yardımı” talebinde bulunuyor. Yaşlı adam, balkondaki vatandaşlara doğru “Kiramıza yardım eder misiniz? 2 aydır kiramızı ödeyemiyoruz” diye seslenerek yardım istiyor.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından kullanıcılar, yaşlı çifti tanıyanların kendileriyle irtibata geçmesini istedi.

ATAŞEHİR KAYMAKAMLIĞI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Ataşehir Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, sosyal medyada sıkça paylaşılan “Kiramızı ödeyemiyoruz lütfen bize yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız” içerikli videoda yer alan kişilerle ilgili çalışma gerçekleştirildiği kaydedildi..

Ataşehir Kaymakamlığı açıklamasında, görüntülerde yer alan çiftin, Ataşehir’de ikamet eden 43 yaşındaki F.D. ile 49 yaşındaki H.K. olduğu bildirilerek, birlikte yaşadıkları dairenin F.D. adına kayıtlı bulunduğu ifade ediliyor.

Açıklamada, F.D’nin aylık 991 lira engelli aylığı ve 91 lira elektrik tüketim desteği aldığı, ayrıca son bir yılda kendisine Kaymakamlık tarafından 1700 lira nakdi yardım yapıldığı kaydedildi. Engelli aylığı olarak 661 lira alan H.K. isimli kadına ise son bir yılda Kaymakamlıkça 1611 lira nakdi yardım yapıldığı belirtilen açıklamada, bu kişilerin toplamda 1652 lira engelli aylığı aldığı bildirildi.

Açıklamada, son bir yılda 4 bin 403 lira nakdi yardım ile kömür desteği de sağlanan F.D. ve H.K. hakkında “dilencilik yapmak ve yaptırmak” eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı kaydedildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ