logo

YED-PA İFTARINDA ‘MÜLKİYET’ SORUN OLDU

YED-PA Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar sofrasında YED-PA esnafı, Ataşehir’deki siyasi parti temsilcileri ile YED-PA’nın dostları buluştu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar sofrasında YED-PA Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu YED-PA esnafı ve Ataşehir’deki siyasi parti, STK başkanları ve temsilcileri ile YED-PA dostlarını ağırladı. İftar programına davetlilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

YED-PA’nin mülkiyet meselesinin çözümü ile ilgili çalışmaların yürütüldüğünü, bu çalışmalarda siyasilerin desteğini beklediklerini kaydeden Salih Sami Atılgan’ın ev sahipliğinde YED-PA Yönetim Kurulu tarafından verilen iftar yemeğine katılan siyasiler Ataşehir’in önemli merkezleri arasında yer alan YED-PA’nın mülkiyet sorunun değerlendirip ilgili kurumlarda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler vererek sorunun bir an evvel çözülmesi temennisinde bulundular.

MÜLKİYET SORUNU SİYASİLER ARASINDA GERGİNLİĞE NEDEN OLDU

YED-PA’nın da içinde yer aldığı 3 mahalleyi kapsayan bölgenin mülkiyet sorununun gündeme gelmesi, çözümün adresi olarak görülen siyasiler arasında gerginliğe de neden oldu.

 

Yed-Pa Camii’nin avlusunda verilen iftar yemeğine YED-PA Başkanı Salih Sami Atılgan, YED-PA yönetim kurulu üyeleri ve esnafı ile birlikte; Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Saadet partisi Ataşehir İlçe Başkanı Âdem Boz, Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata, Ataşehir Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri İsmail Levent ve Mehmet Korkmaz, CHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcıları Şehriban Ekmekçi, Yusuf Demir ve Ertuğrul Baysal, dernek ve STK temsilcileri, davetliler ile vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerimin okunmasının ardından edilen dualardan sonra Ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlar açıldı. Yemek duasını takiben YED-PA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan’ın açılışını yaptığı protokol konuşmaları yapıldı.

“YED-PA YAŞAM MERKEZİDİR”

Ramazan ayını tebrik ve oruçların kabulünü dileyerek konuşmasına başlayan YED-PA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan; YED-PA olarak Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarının altını çizerek; “Öncelikle Ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum. İnşallah bu ay içinde yapmış olduğumuz her türlü ibadetlerimizi kabul kabul olsun. İftarımıza icabet ettiğiniz, soframızı, aşımızı paylaştığınız için tekrardan hepinize teşekkür ederim. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının hepimize, ülkemize, İslam âlemine huzur, barış, kardeşlik ve sükûnet getirmesini niyaz ediyorum.  YED-PA’nın sadece bir iş yeri değil aynı zamanda Camisiyle, aş evi ile sağlık birimiyle bir yaşam merkezidir. Ramazan ayında iftar sofralarımız eksik olmadığı gibi ihtiyaç sahiplerine de ulaştırmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

YED-PA’NIN MÜLKİYET SORUNU VAR

Ataşehir’deki siyasi parti başkanlarının davetlerine katıldığını, konu hakkında son bilgileri alacaklarını dile getiren Atılgan, “Hepinizin bildiği üzere YED-PA’nın mülkiyet sorunu var. Çevre ve şehircilik bakanı ziyareti esnasında bura ile ilgileneceğini söylemişti. Belli bir çalışmanın olduğunu biliyorum ama ne aşamada olduğunu da Ak Parti İlçe Başkanı’ndan öğrenmek istiyoruz” ifadeleri ile sözü siyasi parti temsilcilerine bıraktı.

“TEZ ZAMANDA ÇÖZÜME KAVUŞACAĞINI UMUYORUM”

Ataşehir’de kangren olan bütün sorunların çözüme ulaşması gerektiğinin altını çizen Ak Parti Ataşehir  İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, bakanlıklar ve Büyükşehirde yürütülen çalışmalarla ilgili; “Hepimiz el ele verirsek çözeceğimize inanıyorum. Bakanımız YED-PA’yı ziyaretinde bura ile ilgili bir çalışma yapacaklarını söyledi. Önemli olan böyle bir çözümün ortaya atılarak adım atılmasıdır. Gündemlerin hızlı değişmesi nedeniyle verilen takvim süresi içinde bazen istenilen olamıyor. Ancak yakından takip ediyoruz. Bizimde görüşlerimiz alındı. Bakanın bu konuda bazı öneri ve görüşleri olmuş.  Bu çalışmayı da yaptıktan sonra Ankara’ya davet edecekler. Belediyenin de bir çalışmasının olduğunu biliyorum. Yakın zamanda bir neticeye varmış olmak suretiyle hem YED-Pa hem de halkımızla bu hususu paylaşmış olacağız. Tez zamanda da Yeni Çamlıca mahallemizin sorunları da çözüme kavuşmuş olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

MÜLKİYET SORUNU YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞ BİR HADİSE

YED-PA’nın da içinde bulunduğu bölgedeki müliyet sorunuyla yakından ilgilenen, Ataşehir Belediye  Meclisi tarafından mülkiyet sorununun çözümü için kurulan komisyonuna başkanlık yapan Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkanıvekili Sadi Özata, YED-PA Başkan Salih Sami Atılgan’ın gördüğü eksikliği telafi etmek için gayret sarf eden bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyerek; “ Ne yazık ki insanların bazen güçlerinin yetmediği noktalar vardır.  Salih Başkan da bir yere kadar geliyor ve orada tıkanıyor. Hepinizin de bildiği gibi; öncesini söylemiyorum ama söylediklerimin de siyasi olarak değerlendirilmesini istemiyorum. Ama hakikatten Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana bunun içinde YED-PA’ da var. 30 yıllık meselesi çözülemeyen ve tamamen yılan hikâyesine dönmüş bir hadise.  1994 ve 2004 yıllarında yapılan planlarla bir neticeye varılmamış. Üç yıldır Ak Parti ve CHP meclis üyesi arkadaşlarla birlikte iyi bir çalışma sergiledik. Çözüm için her şeyden önce planın oluşması lazım. Bunun da 1/5000’lik planların Büyükşehir tarafından yapılması, akabinde ilçe belediyesinde de 1/1000’lik planların yapılması gerekirdi. Ama bugüne kadar Büyükşehir tarafından 1/5000’lik plan maalesef ortaya çıkmadığı için 1/1000’lik planlar yapılmadı” değerlendirmelerinde bulundu.

“MÜLKİYET SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLSÜN”

Kangren olmuş mülkiyet sorununun bir an evvel çözülmesi gerektiğinin altını çizen Sadi Özata; “Mülkiyet, çözülmesi gereken bir sorun, iyileştirilmesi gereken bir yara olmuş durumda. Temennimiz, arzumuz şudur ki; -ayırım yapmak istemiyorum-, tüm partililerden olan arkadaşlarımızın hepimizin bu bölgede oturan akrabaları var. İsterim ki; bölgenin mülkiyet sorunu bir an önce çözülsün. Temennimde budur. Başkanında bu konuda gayretleri var. Bunu biraz daha fazlalaştırmamız gerekir. Siyasi partiler olarak birlikte hareket etmemiz gerekir. Bu düşüncelerle hepinizi tekrar selamlıyor gelecek Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

Yoğun katılımla Yed-Pa Camii’nin avlusunda gerçekleştirilen iftar programı ilahiler birlikte sahnelenen semah gösterisi ile sona erdi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1080 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

YED-PA İFTARINDA ‘MÜLKİYET’ SORUN OLDU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    YED-PA İFTARINDA ‘MÜLKİYET’ SORUN OLDU
    https://www.itvhaber.com/yed-pa-iftarinda-mulkiyet-sorun-oldu.html#.WUTt1LUMn3k.twitter
    #YEDPATicaretMerkezi #İftarSofrası #YEDPAEsnafı #Ataşehir #SiyasiPartiler #YEDPA #SalihSamiAtılgan #SadiÖzata #NaimYağcı #MülkiyetSorunu #Mülkiyet