logo

YENİ ÇAMLICA MAHALLESİ KIRMIZI KARTLIK OLDU

meclis_mart_1 ()Mülkiyet sorunun çözümü geciken Yeni Çamlıca Mahallesi, gündeme geldiği Ataşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısında tartışmalara yol açarak ‘kırmızı kartlık’ oldu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi 2. Seçim Dönemi 2. Yılı Mart Ayı Toplantısı 1. Birleşimi, Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında 07/03/2016 Pazartesi günü yapıldı. Toplantıya Ak Partili üye İsmail Levent’in “Kırmızı Kart” göstermesi damga vurdu.

meclis_mart_1 (52)

YENİ ÇAMLICA MAHALLESİ’NİN MÜLKİYET SORUNU TARTIŞILDI

Toplantıda çözülemeyen Yeni Çamlıca Mahallesi’nin Mülkiyet sorunu tartışmalara yol açarken kendisine gönderilen bir vatandaşın mektubunu okuyan Ak Partili üye İsmail Levent, Belediye ve Meclis Başkanlığı’na “Kırmızı Kart” gösterdi.

6 maddelik gündemi görüşmek üzere toplanan Ataşehir Belediye Meclisi, 3 maddelik ek gündemi de oylayarak gündemine aldı.

Önceki toplantının okunması ve oylanmasının ardından gündem dışı konuşmalara geçildi.

meclis_mart_1 (1)

meclis_mart_1 (25) meclis_mart_1 (30)

Gündem dışı söz alarak grupları adına anlam ve önemi üzerinde düşüncelerini Meclis ile paylaşan CHP’li Meryem Atlıhan ve Ak Partili Neslihan Yurtdagül 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladıkları mesajlarını da ilettiler.

Ataşehir Belediye Meclisi’nde 'Kırmızı Kart' gösterildi

Ataşehir Belediye Meclisi’nde ‘Kırmızı Kart’ gösterildi

meclis_mart_1 (36)

İSMAİL LEVENT VATANDAŞ MEKTUBU OKUDU

Gündem dışı söz alarak kürsüden meclise hitap eden Ak Partili üye İsmail Levent Ataşehirli bir vatandaş tarafından kendisine gönderildiğini iddia ettiği mektubu okudu. Mektubun ilk bölümünün kendisine yönelik eleştiriler içerdiğine dikkat çeken İsmail Levent, vatandaşın kendisi ve Belediye Meclisi’nin Yeni Çamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorununu çözememesinden yakındığını kaydetti.

KOMİSYONUN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Ataşehir Belediye Meclisi’nin Yeni Çamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorununu çözümü konusunda çalışmalar yapmak üzere kendisinin de içinde bulunduğu bir komisyon kurulduğunu hatırlatan İsmail Levent komisyonun üzerine düşeni yapıp önemli aşamalar kaydettiğini ve görevini tamamladığını vurguladı.

meclis_mart_1 (49)

BAŞKAN İLGEZDİ VE SADİ ÖZATA’YA “KIRMIZI KART”

Seçim öncesi yapılan toplantıda verilen tapu sözlerinin yer aldığı bir CD’nin de elinde olduğunu ifade eden Ak Partili Üye İsmail Levent, komisyon olarak Belediye Başkanı ile görüşmek istediklerini ancak randevu alamadıklarını ifade ederek; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ve randevu konusunda kendilerine yardımcı olmadığını iddia ettiği Belediye Meclis Başkanlığı makamı ve oturum başkanı Sadi Özata’ya “Kırmızı Kart” gösterdi.

meclis_mart_1 (67) meclis_mart_1 (69)

BAŞKAN BATTAL İLGEZDİ’DEN YANIT

İsmail Levent’in konuşmasını tamamlaması sırasında oturuma katılan Belediye Başkanı Battal İlgezdi, söz isteyerek kürsüden yaptığı konuşmada şov yaptığını ifade ettiği İsmail Levent yanıtlarken, Yeni Çamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorununun çözümüne yönelik çalışmalar hakkında Meclise bilgi verdi.

meclis_mart_1 (71)

ÇÖZÜME ADRES İBB YA DA BAKANLIK

Yeni Çamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorununun yeni olmadığını kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İsmail Levent’in iddialarına verdiği yanıtta kendisinin de komisyonda görevli olduğunu vurgulayarak; “Yeni Çamlıca’nın imar planları, Ümraniye Belediyesi’ne bağlı olduğu yıllarda yapıldı. Ben kimseyi suçlamıyorum. Seçimleri Ak Parti kazandı onlarda bir şey yapamadı. Sonuçta bunun düzeltilmesi gerekir. Sorun ortak bir anlayışla çözülür. Siz giden arabanın önüne taş koyarsanız bu sorun çözülmez. Benim plan yapma yetkim yok. 1/5000’lik plan yapılmadığı müddetçe Yeni Çamlıca ve diğer mahallelerin sorunları çözülmez. Birbirimizi ve vatandaşı kandırmayalım. Bu planları ya Büyükşehir Belediyesi ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacak. Ben Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı suçluyor muyum? O dönemde bu işi yapanlar doğru iş yapmamışlar. Burada yapacak bir şey var, Ataşehir Belediyesi Meclis üyeleriyle birlikte komisyon kurup İBB Başkanı’na bölge planlarının yapılması için gideceğiz. Sayın Topbaş son seçimlerde bölgenin planlarının çıkarılması için söz verdi. Çıksın imar planı, bir ayda çözelim bu işi. Sen beni suçlarsan ben seni suçlarsam bu sorunu çözemeyiz. İBB bu sorunu çözemezse Çevre ve Şehircilik Bakanı’na gideceğiz” şeklinde konuştu.

meclis_mart_1 (80) meclis_mart_1 (84)

SADİ ÖZATA; “MUHTARLIK PSİKOLOJİSİNDEN ÇIKMAMIŞ”

Kendisi ve başkanlık makamına yönelik suçlamasına yanıtlamak içi söz alan Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili ve Oturum Başkanı Sadi Özata, Ak Partili Meclis Üyesi İsmail Levent’in kendisini hala muhtar zannettiğini ifade ederek; “İsmail arkadaşımız hala kendisini Ataşehir Belediyesi meclis Üyesi değil de Mevlana mahallesi Muhtarı olarak görüyor. Bizler Ataşehirlilere sizin haklarınızı koruyacağımıza söz verdik. Fakat zannediyorum İsmail Levent kanunlardan da habersiz. Hala muhtarlık psikolojisinden çıkmamış. Yeni çamlıca olayını Başkanımız detaylı olarak tekrar anlattı. Ne hikmetse her seferinde, hem mahallede hem de burada Emek Evlerde yaptığı gibi şov yapmakta gayret sarf ediyor. Ama şunu söyleyebilirim. Hiçbir zaman çok fazla bağırmakla çok fazla seviye elde edilmez. Çalışacaksın, gayretinle hem Ataşehir hem de İstanbul seni takdir edecektir” dedi.

meclis_mart_1 (9) meclis_mart_1 (57)

Gündem dışı konuşmalardan sonra gündem geçilerek maddeleri görüşüldü. Gündem dışı 3 ek maddenin gündeme alınması ile 9’a çıkan maddelerden 8’i oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edilirken gündemdeki bir maddenin teklif kararı olarak görüşülmesine karar verildi. Oylanan teklif karar üyelerin oyları ile kabul edilerek gündem tamamlandı.

Birleşimi yöneten Başkan Sadi Özata “Gündemde görüşülecek madde kalmadı” gerekçesi ile ve  09.03.2016 Çarşamba günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

meclis_mart_1 (17) meclis_mart_1 (19)

meclis_mart_1 (10) meclis_mart_1 (11) meclis_mart_1 (12) meclis_mart_1 (92)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
2630 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

YENİ ÇAMLICA MAHALLESİ KIRMIZI KARTLIK OLDU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    YENİ ÇAMLICA MAHALLESİ KIRMIZI KARTLIK OLDU
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=88438
    #MülkiyetSorunu #Çözüm #YeniÇamlıca #AtaşehirBelediyeMeclisi #KırmızıKartlık #SadiÖzata #İsmailLevent #KırmızıKart #Battalİlgezdi #itvhaber #İBB #Tapu