logo

YENİSAHRA BARBAROS MAHALLELERİ İMAR PLANI ASKIDA

Yenisahra ve Barbaros mahallelerini kapsayan Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Revize Nazım İmar Planı askıya çıktı. Dağıtımı da yapılan Planı 30 gün askıda kalacak.

Recep Kenan/itvhaber.com

İBB Meclisi’nde kabul edilen Yenisahra ve Barbaros mahallelerini kapsayan Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Revize Nazım İmar Planı askıya çıktı. İlgili kurumlara dağıtımı da yapılan planı 30 gün askıda kalacak.

15 12 2016 günü toplanan İBB Meclisi Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Revize Nazım İmar Planı görüşerek kabul etmişti.

2016 Yılının Aralık ayından bu güne askıya çıkmak için imza bekleyen  Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Revize Nazım İmar Planı imza sürecini tamamlayarak askıya çıktığı bilgisini veren Ataşehir Belediye Meclisi Ak Parti Gurup Başkanvekili ve İBB Meclis Üyesi Mustafa Cevar Arzık, aynı zamanda asıya çıkan planın Ataşehir Belediyesi’nin de aralarında olduğu ilgili kurumlara dağıtımı yapıldığını, Ataşehir Belediyesi tarafından 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP) çalışmalarının başlayacağın kendilerinin de bu çalışmaların takipçisi olacaklarını kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)n’de 11. 08. 2017 tarihinde askıya çıkan ve 30 gün süreyle askıda kalacak olan Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Revize Nazım İmar Planı 11. 09. 2017 tarihinde Saat 17:00’da askıdan inecek.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
5238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

YENİSAHRA BARBAROS MAHALLELERİ İMAR PLANI ASKIDA” için 2 Yorum

  1. recep : diyor ki:

    YENİSAHRA BARBAROS MAHALLELERİ İMAR PLANI ASKIDA
    https://www.itvhaber.com/yenisahra-barbaros-mahalleleri-imar-plani-askida.html#.WY1tLhK4O04.twitter
    #Yenisahra #Barbaros #YenisahraYakınÇevresi #RevizeNazımİmarPlanı #YenisahraPlanıAskıyaÇıktı #YenisahraPlanıAtaşehirBelediyesinde #YenisahraRNİP #RNİP #YenisahraUİP #itvhaber

  2. Fiko : diyor ki:

    Maaşallah maaşallah.10 senedir Kadir efendi iyi oyaladı mahalleyi.hani her seçim öncesi gelip söz veriyordu Kadir abi,yenisahra ve Barbaros mah. İmarı fikirtepe gibi 4.14 olacak diye söz vermişti.2.5 emsal verdi.yazıklar olsun..heee bide kentsel dönüşüm bakanı devamlı deprem tehlikesinden bahsediyor ama,Barbaros mah.10 senedir bekliyor.