logo

Yenisahra Muhtar Adayı İsa Kırım: ‘Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır’

Yenisahra Muhtar Adayı İsa Kırım: ‘Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır’

Yenisahra Derneği Başkanı da olan Yenisahra Mahallesi Muhtar Adayı  İSA KIRIM Mahallesi için yapmış olduğu örnek çalışmalar ve yeni projelerle öne çıkıyor.

Yenisahra Mahallesi Muhtar Adayı İsa Kırım: Yaptıklarımız Yapacaklarımızın teminatıdır.

Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yenisahra Mahallesi Muhtar Adayı İSA KIRIM Mahallesi için yapmış olduğu örnek çalışmalarla ön plana çıkıyor.

6 Yıl önce kurulan Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanlığını yapan İSA KIRIM‘ın yönetimiyle beraber yaptığı çalışmalar mahalle sakinleri tarafından takdirle karşılanıyor. Özellikle mahallede 9 yıl önce başlayan kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntıları gerekli mercilere ileterek çalışmalar yaptı ve halen bu kapsamda mücadelesini sürdürüyor.

Pandemi döneminde ve Ramazan aylarında ihtiyaç sahibi mahalle sakinlerine sosyal yardımların ulaşmasını sağlıyor.

Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İSA KIRIM Yaptıklarını ve yapacaklarını sıraladı ve Mahalle sakinlerinden bu dönem Muhtar olmak için yetki istedi.

 İSA KIRIM: YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR

Yenisahra Mahallesi Muhtar Adayı İSA KIRIM “Yaptıklarım Yapacaklarımın Teminatıdır.” Dedi ve Yaptıklarını ve yapacaklarını sıraladı.

YENİSAHRA MAHALLESİ İÇİN YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR YENİSAHRA MAHALLESİ İÇİN YAPTIKLARIMIZ :

1 – Mahallemizde Kentsel dönüşüm için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Ankara’ya gidip mahallenin sorunlarını dile getiren bir dosya verdik.

2 – İBB İmar Komisyon başkanını ziyaret ettik mahallemizin imar sorununu anlattık ve bu sorunun çözmü konusunda destek istedik.

3 – Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Altunizade’de bulunan Kentsel Dönüşüm müdürlüğüne defalarca gittik sorunlarımızı dile getirdik.

4 – Ataşehir Belediyesi ziyaret ederek; Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan’a mahallemizin kentsel dönüşüm sorunlarını defalarca anlattık.

5 – Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu ve Ataşehir Belediyesinin Resmi Kurumu ATABEL ile mahallemizde kentsel dönüşüm çalışmasının başlamasını sağladık.

6 – AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlarını farklı zamanlarda heyet oluşturarak ziyaret ettik. Yapılan ziyaretlerde mahallemizin sorunlarını anlattık. Sorunlarımızın çözülmesi için destek istedik.

7 – Mahallemizde bulunan ihtiyaç sahibi komşularımızın ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yaptık.

8 – Komşularımızı evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunduk.

9 – Komşularımızın cenaze defin işlemleri konusunda yanlarında bulunup baş sağlığı diledik.

YENİSAHRA MAHALLESİ İÇİN ACİL YAPILMASI GEREKEN İŞLER:
1 – Ulaşım sorunu, otobüs seferlerini arttırmak, gerekiyorsa Yenisahra minibüslerinin Fatih Caddesinden çalışması  için girişimlerde bulunacağız.
2 – Mahallemizde Kentsel dönüşümünün bir an önce başlaması ve kentsel dönüşümden mağdur olan mahalle sakinlerinin hakları için ilgili kurum ve kuruluşlara giderek, gerekli girişimlerde bulunacağız. 
3 – Mahallemizin yol, asfalt ve kaldırım çalışması için Ataşehir Belediyesi’nde gerekli müdürlüklere yapılması gereken işleri bildirip yapılması için talepte bulunacağız. İş ve işlemlerin yapımı ile ilgili sürecin takipçisi olacağız.
4 – Mahallemizin girişinde bulunan çöp kamyonlarının bulunduğu alanı bir an önce boşalttırıp o pis kokudan kurtarmak için uğraşacağız.
5 – Mahallemize bir kapalı pazar alanı yapılması için gerekli girişimlerde bulunacağız.
6 – Mahallemizde bulunmayan sağlık ocağını en kısa zamanda mahallemizin ortasında, mahalle halkının genelinin ulaşumu için uygun bir noktada bir yere getirmek için gerekli girişimlerde bulunacağız.
7 – Yenisahra İmar planlarından gösterilen sosyal donatı alanlarının park ve yeşil alan olarak kazandırılması sürecinin takipçisi olacağız.
8 – Mahallemizde uygun olan alanlara belediye sosyal tesislerinin açılmasını talep ederek, komşularımızın uygun ve ekonomik olarak sosyal tesislerden yararlanmasını sağlayacağız.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ