logo

YENİSAHRALI ÇOCUKLAR SPOR SINIFINA KAVUŞTU

YENİSAHRALI ÇOCUKLAR SPOR SINIFINA KAVUŞTU

Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle Yenisahra Mahallesi’ndeki Duriye Nuriye Endürüst Ortaokulu’nda atıl durumda bulunan bir sınıf, spor sınıfına dönüştürüldü.

Ataşehir Belediyesi, okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesine yardımı sürdürüyor.

Ataşehir Belediyesi’nin okullara verdiği destek sayesinde Yenisahra Mahallesi’nde Duriye Nuriye Endürüst Ortaokulu’nda âtıl durumda bulunan bir sınıf, spor sınıfına dönüştürüldü.

Okuldaki kullanılmayan mekâna, yer tatamileri (zemin malzemesi), kaslarını gevşetmeleri için duvar barları yapıldı, çeşitli spor malzemeleri eklendi. Yenisahralı çocuklar açılış töreninde darbuka çalıp oynayarak, yeni spor sınıflarını kutladılar.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Kuzu, Okul Müdürü Kadir Köse, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan, Yenisahra Mahalle Muhtarı Sadettin Kahraman ile okul müdürleri ve velilerin katılımıyla açılan spor sınıfında çocuklar rahatça spor yapabilecekler.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, okulların fiziki durumlarının geliştirilmesine büyük önem verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Ataşehir Belediyesi olarak okullarımıza her türlü desteği sağlamaya gayret ediyoruz. Fiziki durumlarının yeterli olmadığını biliyoruz. Çocuklarımızın hem spor aktivitelerini hem de akademik eğitimlerini daha iyi şartlarda sürdürebilmeleri için elimizden geleni yapacağız.”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu yaptığı konuşmada, Ataşehir’in kamuya ait spor tesisleri açısından dezavantajlı bir ilçe olduğunu belirterek, Büyükşehir ve Ataşehir belediyelerinin katkılarıyla okullara spor salonları kazandırıldığını söyledi. Spor salonları sayesinde çocuklar için aktivite ortamı oluştuğunu ifade eden Güneysu, “Madde bağımlılıkları başta olmak üzere, her türlü bağımlılığın arttığı günümüzde, çocuklarımızı eğitim-öğretimin yanında kültürel ve sportif faaliyetlere de yönlendirebilmemiz lazım” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Kuzu da, “Belediyemize bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyor ve özellikle dezavantajlı bölge okullarımıza desteklerinin devamını diliyoruz. Amacımız çocuklarımızı hayata hazırlamak, bunun için okul müdürlerimizin ve eğitimcilerimizin, çevresel kurumlarla işbirliğine giderek mevcut şartları iyileştirmelerini takdir ediyoruz” dedi.

Okul Müdürü Kadir Köse sportif durumu iyi olan okullarda başarının da arttığını vurgulayarak şunları söyledi: “Mahallemizde evlerde fiziki şartlar iyi değil. Birçok çocuğumuz, sabahları okula koşarak tuvalet ihtiyaçlarını gideriyorlar. Çünkü evde tuvaletleri bile yok. Spor salonumuz veya sınıfımız olmadığı için kışın yağmurda, karda sorun yaşıyorduk. Ataşehir Belediyesi’ne katkılarından dolayı okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.”

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ