logo

YEŞİLAY’DAN FSM’DE BAĞIMLILIK MÜCADELESİ

YEŞİLAY’DAN FSM’DE BAĞIMLILIK MÜCADELESİ

atasehir_fsm_sigara (1)Yeşilay Ataşehir Şubesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğiyle hastane bahçesinde sigaranın zararlarıyla ilgili bilgilendirme çalışması yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yasa gereği kamu kurum ve kuruluşlarının kapalı ve açık alanlarında tütün ve tütün mamullerinin içilmesinin yasaklandığını hatırlatan FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gögüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hacer Kuzu Okur ve ekibi, hastane yönetimi olarak bir süredir hastane bahçesinde denetimler yaparak hasta ve hasta yakınlarını bilgilendiriyor.

ÖNCÜSÜ DOÇ. DR. HACER KUZU OKUR

Doç. Dr. Hacer Kuzu Okur başkanlığındaki FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi sigarayla mücadele ekibinin çalışmasına katkı veren Yeşilay Ataşehir Şubesi ekibi de Hastane bahçesine kurduğu çadırla FSM’de verilemnn mücadeleye destek oluyor.

FSM YÜRÜTÜLEN MÜCADELE TÜRKİYE’DE İLK

Ataşehir Yeşilay Şubesi ekibi, “Sıfır Sigara Sıfır İzmarit” sloganıyla FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yürütülen mücadeleye destek olmak amacıyla hastanesi bahçesinde çadır kurdu. Türkiye’de ilk olarak uygulanan hastane bahçesinde sigara içme yasağına destek olup bahçede sigara içen vatandaşları uyardıklarını kaydeden Ataşehir Yeşilay Şubesi yetkilileri tüm gün sürdürdükleri etkinlikle FSM’de yürütülen sigara ile mücadele ye destek verdiklerini, yapılan uygulamanın Türkiye’ye örnek olması gerektiğini kaydederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

‘SIFIR SİGARA SIFIR İZMARİT’

Bağımlıkla mücadele eden Yeşilay Ataşehir Şubesi ile birlikte ‘Sıfır sigara sıfır izmarit’ sloganıyla çalışma sürdürdüklerini kaydeden FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gögüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hacer Kuzu Okur, hastane yönetiminin de bu konuyu çok önemsediğini ve desteklediğini belirterek; “Sigaranın zehir olduğu ispatlanmıştır. Akciğer kanseri başta olmak üzere pek çok kanser ve hastalıkların sebebidir. Önlenebilir bir ölüm nedenidir. İnsanların para vererek sağlıklarını bozmamalarını istemiyoruz. sağlık çalışanları olarak tütün ve tütün mamullerini vatandaşların kullanmamasını istiyoruz. Amacımız, insanımızın sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlamaktır” dedi.

BAĞIMLILIK KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURACAK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Yeşilay’ın her türlü bağımlılıkla mücadele eden bir kurum olduğunu belirten Yeşilay Ataşehir Şube Başkanı Şengül Karslı, Ataşehir şubesi olarak derneklerinin misyonu ve vizyonu çerçevesinde, ilçede bağımlılık konusunda farkındalık oluşturacak çalışmalar yaptıklarını kaydederek; “Bugünkü çalışmamız da bunun bir parçası. Hastane bahçesinde yaptığımız çalışma Türkiye genelinde öncü bir çalışmadır. Sağlıklı toplum ve sağlıklı nesil açısından önemli katkı sağlayacak bir çalışma. Bugün yapılan çalışmayla sigara içen vatandaşlara zararları anlatıldı. Buna ilişkin broşürler dağıtıldı. Vatandaşlara sigara yasağıyla ilgili yasa hatırlatılarak, yasalara uyulması, aksi halde yasa getirdiği yaptırımlarla karşıkarşıya kalabilecekleri konusunda uyarıldı” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ