logo

YETİMLERİ YETİM Mİ BIRAKTILAR!

atayed_suc_duyuru (1)Ataşehir’de Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED)’in girişimi ile geliri yetimlerin yararına kullanılmak üzere düzenlenen etkinlikte yetimlerin mağdur edildiği iddia ediliyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

İddialara göre, Ataşehir Belediyesi’nden alınan izinle Ataşehir’de Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED) tarafından düzenlenen ramazan etkinliği ve festivalin geliri yetimlerin yararına kullanılmak üzere dernek hesaplarına geçmedi.

“KAMUOYUNU AYDINLATMAK ÜZERE” GEREKÇESİYLE BASIN TOPLANTISI

Gelirini, özel okulda eğitim imkanı sağladıkları 42 yetim çocuk sayısını 80’e, 48 olan burslu öğrenci sayısını 100’e çıkarma hedefi ile belediyeden aldıkları izinle Ramazan ayı boyunca 30 gün süreli etkinlik düzenlediklerini kaydeden Ataşehir’de Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED) Başkanı Hüseyin Bayır, derneğin ve yetimlerin organizasyonda mağdur edildiğini iddia ederek “kamuoyunu aydınlatmak üzere” gerekçesiyle basın toplantısı düzenledi.

atayed_suc_duyuru (8)

RAMAZAN ETKİNLİĞİ DÜZENLEME TALEPLERİNE 12/05/2016 TARİHLİ  İZİN

Başkan Hüseyin Bayır’ın açıklaması ve basın mensuplarına sunduğu belge ışığında; Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED)’e Ataşehir Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı içerisinde 09/05/2016 tarihli Ramazan etkinliği düzenleme taleplerine Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Semih Sadık Kayhan tarafından, “taahhütlere uyulması ve gerekli yasal izin alınılması koşulu ile 12/05/2016 tarihli yazı ile olumlu cevap veriliyor.

atayed_suc_duyuru (11)

BELEDİYEDEN İZİN ALDIK, ORGANİZASYON FİRMASIYLA ANLAŞTIK

Etkinlik düzenleme izni aldıktan sonra organizasyonu düzenlemek üzere paydaş aradıklarını kaydeden Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED) Başkanı Hüseyin Bayır etkinliği düzenlemek üzere ilgili organizasyon firması ve iddia edilen paydaşları ile anlaştıklarını belirtti.

İLGİLİ TARAFLAR SÖZLEŞME YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMEDİ

Alınan izin ve yapılan anlaşma sonrasında etkinlik alanında çadırların kurularak, bedeli karşılığı ilgililere kiralandığını ve alanda Ramazan etkinliklerine başlandığını belirten ATAYED Yönetim Kurulu Başkanı Bayır, organizasyon için anlaştıkları firma ve ilgili paydaşlarından talep ettikleri sözleşmenin yapılmasını, çeşitli gerekçelerle ertelenerek ilgili tarafların sözleşme yükümlülüğünün yerine getirilmediğini iddia etti.

atayed_suc_duyuru (2)

SÖZLEŞME TALEBİ DEFALARCA YİNELEDİ

Basın açıklamasındaki iddialarında ilgili taraflardan defalarca sözleşme talebini yineledikleri halde olumlu cevap alınamadığını, çeşitli, mazeretlerle geçiştirildiğini kaydeden Hüseyin Bayır, bu sırada ilgililerin organizasyonun sahibi olduğunu iddia ettiği Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED) adına etkinlik alanında faaliyet gösteren esnaflardan paralar toplandığını ancak derneklerine hiçbir ödeme gerçekleşmediği iddiasını dile getirdi.

İLGİLİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Bu durum üzerine mağdur oldukları gerekçesi ve iddiası ile İstanbul Anadolu Adliyesi’ne suç duyurusunda bulunan Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED) Başkanı Hüseyin Bayır, 01 / 07 /2016 tarihli dilekçesinde Ataşehir Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan festival alanında faaliyet gösteren organizasyon firması ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

atayed_suc_duyuru (10)

Ataşehir, Küçükbakkalköy’de gerçekleşen basın toplantısında ilgili organizasyon firması yetkilileri ve ilgilileri yer almazken yargıya intikal eden konu hakkında tarafların yapacakları açıklamalar, yine yargının izin verdiği ölçüde kendilerini ifade hakları saklıdır, yapılacak açıklamalara yer verilecektir.

atayed_suc_duyuru (9)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

YETİMLERİ YETİM Mİ BIRAKTILAR!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    YETİMLERİ YETİM Mİ BIRAKTILAR!
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=97742
    #Ataşehir #YetimleriKorumaDerneği #ATAYED #GeliriYetimlerinYararına #YetimlerMağdurEdildi #HüseyinBayır #Yetim #Organizasyon #Festival #Ramazan #Etkinlik