logo

YKS Öncesi Ataşehir’deki Salgına Karşı Okullar İlaçlandı

YKS Öncesi Ataşehir’deki Salgına Karşı Okullar İlaçlandı

Ataşehir Belediyesi, Koronovirüs salgını tedbirleri kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ilçede sınav yapılacak okulları baştan aşağı dezenfekte etti.

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün ilaçlama ekipleri bu haftasonu düzenlenecek Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Sınavı öncesi okulları koruyucu önlemler kapsamında ilaçladı.

Geçtiğimiz hafta 20 Haziran’da yapılan LGS sınavı öncesi, öğrencilerin ve sınav yetkililerinin sağlığını korumak ve velilerin hijyen konusundaki endişelerini azaltmak amacıyla Ataşehir’deki okullar ilaçlanmıştı.

Sınavların yapılacağı okullarda, öğrencilerin ve sınav yetkililerinin elle temas edebilecekleri sıralar, kapı kolları, masa ve sandalyeler başta olmak üzere; sınıflar, koridorlar, tuvalet ve lavabolar ayrıntılı biçimde dezenfekte edilerek okullar sınava hazır hale getirildi.

Tüm ilaçlama ve dezenfeksiyon faaliyetlerinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçlar kullanılırken, bu ilaçların insan sağlığa olumsuz bir etkisi bulunmuyor.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Dezenfekte

Sınav öncesi okullar hazır!Hafta sonu yapılacak olan #YKS öncesi ilçemizdeki okulları dezenfekte ediyoruz. Öğrenci ve velilerimizin gönülleri rahat olsun.

Battal İlgezdi paylaştı: 24 Haziran 2020 Çarşamba

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ