logo

Yuvamız İstanbul’un 11 Yeni Merkezi İçin Kayıtlar Başladı

Yuvamız İstanbul’un 11 Yeni Merkezi İçin Kayıtlar Başladı

Bugüne kadar Pendik, Beylikdüzü, Esenyurt ve Beyoğlu’nda kayıt alınan Yuvamız İstanbul’un ilk merkezleri ile birlikte 11 yeni merkezde 3-6 yaş arası kaliteli ve eşit eğitim alacaklar.

Yuvamız İstanbul projesinin hayata geçiriliyor olması ile yaşadığı mutluluğun paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yuvamız İstanbul projesini başarıyla hayata geçirmenin ve okul öncesi hizmetlerden mahrum kalan yüzlerce çocuğumuzu yuvalarıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum.” Dedi.

İSTANBUL’UN HER MAHALLESİNDE ÇOCUKLARIMIZ YUVALARIYLA BULUŞACAK

İBB Başkanı İmamoğlu açıklamasında, “Yuvamız İstanbul’un ilk merkezleri; sevgi dolu öğretmenleri, yepyeni binaları ve rengarenk sınıflarıyla hizmete açılıyor. Bir çok yeni merkezimiz ise tamamlanmak üzere. Gün gelecek, size söz verdiğim gibi İstanbul’un her mahallesinde çocuklarımız yuvalarıyla buluşacak. Eğitimde fırsat eşitliğinden mahrum kalan çocuklarımız için de her şey çok güzel olacak.” İfadelerine yer verdi.

11 YENİ MERKEZ İÇİN BAŞVURULAR 22 HAZİRAN’DA SONA ERECEK

“Yuvamız İstanbul”un yeni merkezleri için geri sayım başladı. Bugüne kadar Pendik, Beylikdüzü, Esenyurt ve Beyoğlu’nda kayıt alınan merkezler, İstanbul’un diğer ilçelerinde de anne-babaların hayatlarını kolaylaştıracak. 3-6 yaş arası çocukların kaliteli ve eşit eğitim alacakları 11 yeni merkez için kayıt alınmaya başlandı. Başvurular 22 Haziran’da sona erecek.

YUVAMIZ İSTANBUL PROJESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Okul öncesi dönemde çocuklara güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen Yuvamız İstanbul projesi, kısa zamanda büyük ilgi gördü. Yürütme programının Boğaziçi Üniversitesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) eğitmenleri tarafından belirlendiği proje ile İstanbul’da yaşayan tüm çocuklara eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının gözetilmesi, aile eğitimine ve gelişimine katkı sunulması ile çocuğun tüm gelişim alanlarının desteklenmesi hedefleniyor.

ÇALIŞAN ANNELERİN GÖZÜ ARKADA KALMAYACAK

Özellikle çalışan annelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakıp iş ve sosyal hayatlarına dönebilecekleri merkezler şehrin önemli bir sosyal sorununa da çözüm üretiyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Gün gelecek, size söz verdiğimiz gibi İstanbul’un her mahallesinde çocuklarımız yuvalarıyla buluşacak. Eğitimde fırsat eşitliğinden mahrum kalan çocuklarımız için de her şey çok güzel olacak” cümleleriyle anlattığı projede yeni bir aşamaya gelindi.

11 YENİ MERKEZLE EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Bugüne kadar Pendik, Beylikdüzü, Esenyurt ve Beyoğlu gibi kayıt işlemlerinin yapıldığı merkezlere 11 tanesi daha ekleniyor. Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Kartal, Küçükçekmece, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sultangazi, Silivri Alibey, Silivri Selimpaşa ve Yenibosna’da başvuruların ardından açılacak yeni merkezler İstanbullu çocukları ağırlamak için gün sayıyor.

BAŞVURULAR 22 HAZİRAN’A KADAR DEVAM EDİYOR

Puantaj sistemi ile çok sayıda sosyal ve ekonomik faktör dikkate alınarak eğitime katılacak çocukların belirlendiği projeye, 3-6 yaş aralığındaki çocukların aileleri başvurabilir. Kayıt işlem formuna ve projeyle ilgili detaylı bilgiye yuvamiz.ibb.istanbul  sitesinden ulaşılıyor. Ebeveynler ayrıca 153 çağrı merkezini arayarak başvuru yapabiliyorlar. 22 Haziran 2020’ye kadar sürecek başvuruların sonuçları ise pandemi sürecine bağlı olarak ileri bir tarihte duyurulacak.

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

Bu şehrin çocuklarına verdiğimiz sözü yerine getirdik. Onları çok güzel kreşler ve özel eğitmenler ile buluşturacağız. ‬‪Yapımını tamamladığımız ilk kreşlerin kayıtları başladı. Yeni kreşler de yolda.‬‪#Yuvamızİstanbul ‬‪https://yuvamiz.ibb.istanbul/

Ekrem İmamoğlu paylaştı: 16 Haziran 2020 Salı

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ