logo

‘ZABITA HAFTASI’ 191. YILINDA KARANFİLLE KUTLANDI

‘ZABITA HAFTASI’ 191. YILINDA KARANFİLLE KUTLANDI

Zabıta teşkilatının kuruluşunun 191. yılı kutlamaları kapsamında minik zabıtalar Ataşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya ile birlikte karanfil dağıttı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Türk Zabıta teşkilatının 191’inci kuruluş yıl dönümü, ” Zabıta Haftası” kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kuruluşunun 191. yılı ve Zabıta Haftası kutlamaları kapsamında Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya ve zabıta ekipleri ile buluşan Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün minik zabıtaları vatandaşlara ve esnaflara karanfil dağıttı.

https://www.facebook.com/rkenan1/videos/1873625089320520/

ZABITALAR BAŞKAN İLGEZDİ’NİN SELAMINI İLETİP KARANFİL DAĞITTI

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya ve zabıta ekipleri ile buluşan Ataşehir Belediyesi’nin minik zabıtaları Başkan Battal İlgezdi’nin selamını ilettiği vatandaşlara ve esnafa karanfil dağıttı.

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya başkanlığında zabıta ekipleri ile Küçükbakkalköy’deki Prestij Caddesi’ndeki esnafı ziyaret eden Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün minik zabıtaları Başkan İlgezdi’nin mesajını ilettikleri esnaf ve çalışanlarına Zabıta Haftası nedeniyle karanfil takdim etti.

Küçükbakkalköy Kapalı Pazarı’nı da ziyaret eden Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya başkanlığındaki Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü zabıta ekipleri ve minik zabıtalar Çarşamba günleri, kurulan Sosyete Pazarını da ziyaret ederek Başkan İlgezdi’nin mesajını ilettiği pazarcılar ve vatandaşlara karanfil verdiler.

GENÇ ZABITALARA ÖZEL İLGİ

Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya başkanlığındaki Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü zabıta ekipleri ve minik zabıtaların ilgisinden memnuniyetlerini dile getiren esnaf, pazarcı ve vatandaşlar, Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün kızlı – erkekli genç zabıtalarına özel ilgi gösterdiler.

BÜYÜKŞEHİR İLE “ZABITA HAFTASINI” KUTLUYORUZ

Zabıta kurumunun 191’inci yılı nedeniyle Zabıta Haftası kapsamında düzenlenen kutlama programı ile ilgili açıklama yapan Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya, Ataşehir ile birlikte İstanbul genelinde Büyükşehir Zabıtası ile birlikte kutlama etkinliklerinin de düzenlendiğini kaydederek; “ Zabıta teşkilatının 191’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinliklerle “Zabıta Haftasını” kutluyoruz. Bu hafta dolayısıyla kendi içimizde yürüttüğümüz program var. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir de program bir program yürütüyoruz. Büyükşehir ile yürüttüğümüz zabıta personelinin katılacağı akşam yemeği ve piknik organizasyonu var. Zabıta Haftası kapsamında etkinliklerin parçası olarak birlikte kutlamalara katılacağız” diye konuştu.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNDUK, VATANDAŞA KARANFİL DAĞITTIK

Büyükşehir ile birlikte yapılan organizasyon kapsamında Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk sunduklarını, genç zabıtalarla birlikte sahaya çıkacaklarını kaydeden Battal Sarıkaya, esnaf ve vatandaş ziyareti yapacaklarının altını çizerek; “Zabıta Haftası kapsamında Ataşehir Belediyesi Zabıtası olarak kendi etkinliklerimizi hayata geçirmek için genç zabıta arkadaşlarımızla sahaya çıkarak, esnaf ve vatandaş ziyaretini yapacağız.  Esnaf ve vatandaşa karanfil dağıtacağız. Vatandaşlarımıza zabıtanın güler yüzlülüğünü anlatacağız. Zabıta her zaman simitçi kovalayan, ceza yazan bir mekanizma olmadığını, vatandaşın bir parçası olduğunu anlatmaya çalışacağız” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ