logo

ZARA BİR ANLAMDA TÜRKİYE’DİR

Zaralı gençler tarafından düzenlenen Sivas Zara İlçesi mensubu olan gençlerle kadınların ağırlıklı olduğu  ‘Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı” düzenlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Toplantıda konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, 80’lerde Türkiye’yi yönetiyorken bu gün Türkiye’nin başkalarının elinde olduğunu, bunun nedeninin insanlara elini uzatmayan, insanların sorunlarıyla ilgilenmeyen kendi belediyeleri olduğunu ifade etti.

Abdullah Der Zaralılara konuşuyor.

Recep Kenan paylaştı: 13 Ağustos 2017 Pazar

Zara coğrafyasının mozaik oluşturduğunu kaydeden Celal Yalçın, Zara’nın bir anlamda Türkiye olduğunu ifade etti.

Sunucu Gülay Albayrak’ın Zara Gençlik Platformu’ndan Erhan Karakus, Onur Keleş ve Hıdır Kaya’ya düzenlenmesindeki katkılarından dolayı teşekküre ederek başladığı program, protokol konuşmalarından sonra Zaralı katılımcıların görüş, düşünce ve önerileri ile eleştirilerini dile getirdikleri konuşmalar ile devam etti.

300’e yakın Zaralının katıldığı kahvaltıya Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu ile birlikte, Zara Dernekleri Federasyonu Başkanı Cenan Arslan, Zara Dernekler Federasyonu (ZADEF)’na bağlı derneklerin başkan ve yöneticileri ile Zara Gençlik Platformu yöneticileri AEDD Başkanı Nevzat Ağbulut’un da aralarında olduğu STK başkan ve yöneticileri katıldı.

Bölgenin sorunlarını tespit ederek özellikle kadınlar ve gençler ile fikir alışverişinde bulunmak amacı ile düzenlenen toplantıda bir araya geldiklerini kaydeden Zara Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları adına konuşan Onur Keleş, siyasal ve sosyal hayatta birlikte hareket etmenin, bir arada dayanışma içinde olmanın önemine vurgulayarak, bu tür etkinlikleri İstanbul’un diğer bölgelerinde de düzenleyeceklerini belirtti. Onur Keleş katkılarından dolayı  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Başkan Yardımcısı Abdullah Der’e, Zara Dernekleri Federasyonu Başkanı Cenan Arslan Erhan Karakuş ve Hıdır Kaya’ya teşekkür etti.

Zaralılar kahvaltıda Ataşehir'de buluştu.

Recep Kenan paylaştı: 13 Ağustos 2017 Pazar

BİRLİK VE BERABERLİĞİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ

Genç ve kadın arkadaşlarıyla bir araya gelmiş olmaktan memnuniyetini dile getiren Zara Dernekleri Federasyonu Başkanı Cenan Arslan, yan yana, örgütlü ve dayanışma içinde sorunlara çözüm aranmasının önemine işaret ederek; “Tanımadığım kişilerin de aramıza katıldığını görüyorum. Bu çok güzel… Bu birlik ve beraberliğin devam etmesini diliyoruz. İstanbul ve diğer büyük şehirlerde örgütlü olmak bize güç katar. Bizler, ZADEF olarak; gençlerimize köy derneklerimize katkı vermeye devam edeceğiz. Benim de mensubu olduğum Ataşehir Belediyesi federasyonumuza, Zaralılara elinden gelen desteği veriyor. Bizlere desteğinden dolayı Belediye Başkanımız Battal İlgezdi ve Başkan Yardımcısı Abdullah Der’e teşekkür ediyoruz. Zarar ilçemizdeki sorunlarının çözümü için sizlerin fikirlerini önemsiyoruz. Varsa fikirleriniz dile getirmenizi istiyoruz. Bu gün bu toplantıda bu sorunların da dile getirilmesini istiyoruz” dedi.

BİRLİKTE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Ağustos sıcağında toplantıya katılanlarla birlikte olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Ataşehir Belediye Meclis Üyesi İnan Bektaş, toplantının bir araya gelmenin; sunulan fikirlerle farklı sonuçları olacağına inandığını kaydederek, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

KURTULUŞUMUZ BEN DEĞİL, BİZDEDİR

Zaralılar olarak Cumhuriyet öncesi ve Cumhuriyet tarihinden bu yana her zaman kıyımlara uğradıklarını, ezilen, baskı kurulan halk olduklarını iddia eden Zara Gençlik Platformu Sözcüsü Nusret Öztürk, ve artık ezilen, baskı kurulan halk olarak birleşmeleri gerektiğini kaydettiği konuşmasında; “Bunu Köy dernekleri ile birleşerek, mahalle örgütlerinde birleşebiliriz. Damlaya damlaya okyanus oluruz. Kurtuluşumuz ben değil, bizdedir. Mücadelemiz neferlerle devam etmek zorunda” ifadelerini kullandı.

ZARA BİR ANLAMDA TÜRKİYE’DİR

Deniz kenarında denize girmek, gezmek yerine dostluk, dayanışma adına yan yana, can cana gelindiğinin altını çizen CHP Ataşehir İlçe Sekreteri Celal Yalçın, organizasyonu düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür ederek; “En büyük alkışı hak eden sizlersiniz. Kadınlarımız ve gençlerimizle yan yana, can canayız.  Zara Gençlik Vakfı kurucularındanım. İki senedir de CHP Ataşehir İlçe Sekreterliğini yürütüyorum. Zara bölgeniz önemli bir coğrafyası. Zara’da Alevsi, Sunisi, Ermeni’si, Boşnağı, Zazası bir çok toplumdan insanı bir arada yaşamayı becermiştir. Zara bu anlamda bir mozaiktir.  Zara bir anlamda Türkiye’dir… Bizler geniş birliktelikler edinmemiz gerekiyor” diye konuştu.

BİZ, BEN DEĞİL BİZ OLACAĞIZ

Bölgenin yollarının yapılmadığını, sularını kendilerinin getirmeye çalıştıklarını ifade eden Celal Yalçın, bir çok hizmeti zorla alabildiklerini vurguladığı konuşmasında; “Bunları aşmanın en önemli konumlarından birisi, nerede olursak olalım görüşümüzü savunacağımız, sitemde etkin olabileceğimiz, üretim yollarına geçmek. Bunu siyasetle, kamu görevlerine dahil olarak, eğitime önem vererek yapabiliriz. Temsilcilerimizi destekleyerek, destek olarak ve toplumsal hayata, siyasete müdahil olarak yapabiliriz. Siyasi partilere, devlet kurumlarına üye olarak, kendi sorunlarınızla ilgilenenlerle yol yürüyerek yapabiliriz. Bizi kucaklayacak slogan; -ben değil, biz olmak-. Biz ben değil biz olarak çıkacağız” ifadelerini kullandı.

GELDİĞİMİZ YERLERİ UNUTURSAK KİMLİKSİZLEŞECEĞİZ

Zara Gençlik Platformu olarak bu sene 51 köye gittiklerini kaydeden Yalçın, köylerin hizmette ne kadar ger kaldıklarını gördüklerini ifade ederek, ihtiyacı olan insanların ne kadar çok olduğunu gördüklerini, geldikleri yerleri unuturlarsa kimliksizleşeceklerinin altını çizdi.

EMEK, YÜREK KOYAN TÜM GENÇ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Örgütlenmenin, özellikle de İstanbul’da bir arada olmanın kolay olmadığını, bir Sivaslı olarak Zaralılarla birlikte mutlu olduğunu belirten CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, İstanbul’da milyonlarca Sivaslının olduğunu vurgulayarak; “Ben, Zara Gençlik Platformu’nu bir kenara bırakmak istiyorum. Çünkü bu kadar nüfusun olduğu bir yerde 2 – 3  kişi yan yana gelemezken u arkadaşların nasıl bir araya geldiklerini, örgütlendiklerini, nasıl sosyal yardım kampanyaları düzenlediklerini yaşayarak gördüm. Bu yola emek, yürek koyan tüm genç arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YAŞAM ŞEKLİMİZE, ALANIMIZA MÜDAHALE EDİYORLAR

Kenan Otlu konuşmasını, “Özellikle genç arkadaşlarımızdan ricamız; yaşam şekillerimizi, hangi okulda okuyacağımızı, hangi eğitimi alacağımızı siyaset belirliyorsa biz bu siyaseti bırakmayacağız. Biz gençler olarak örgütlü olacağız, yan yana duracağız; siyaseti de değiştireceğiz bu siyasetçileri de değiştireceğiz” şeklinde tamamladı.

80’LERDE TÜRKİYE’Yİ BİZLER YÖNETİYORKEN, BU GÜN BAŞKALARINDA

Sunucu ve organizasyonu yapan Zaralı gençlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, siyasilerin siyasi konulara değindiğini, kedisinin yerel yönetici kimliği ile konuşmak istediğini soruları da bu kapsamda yanıtlayacağını ifade ederek; “Birliktelik güzel bir şeydir. 80’lerde Türkiye’yi bizler yönetiyorken bu gün bakıyoruz, Türkiye başkalarının elinde. O günlerde siyaset yapan, belediyecilik yapan arkadaşlarımız, dostlarımız gerçek anlamda topluma bir şey vermediler. İnsanlara elini uzatmadılar. İnsanların sorunlarıyla ilgilenmediler. İstanbul’u kim yönetiyordu? Bundan 15 yıl önce Cumhuriyet Halk Partisi yönetiyordu. Ama bu gün bir bakıyoruz ki, bizleri başkaları yönetiyor. Okullarımıza bile müdahale ediyorlar. Bu onların suçu değil… Bu bizlerin suçu…” diye konuştu.

KAPIYA GELEN VATANDAŞIN BİR DERDİ, SIKINTISI VARDIR

Belediyede kapılarının vatandaşa sonuna kadar açık olduğunun altını çizen Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, belediyede kapısına gelen vatandaşın -bir derdi, sıkıntısı vardır- dediğini ve onun derdine imkanları dahilinde çözüm bulmaya çalıştığını kaydetti.

FEDERASYON BAŞKANINI KUTLUYOR, GENÇLERİ TEBRİK EDİYORUM

Başkan Yardımcısı Abdullah Der sözlerini; “Bizim bu gün o eski günlere dönmek için birlikteliğimize, bütünlüğümüze ihtiyaç vardır. Bu gün de ben burada bunu görüyorum. Çok çalışkan, becerikli, bilinçli bir federasyon başkanınız var. Aynı kurumda da görev yapıyoruz. Ben Federasyon başkanını kutluyor, başarısının devamını diliyorum. Gençlerimi de tebrik ediyorum” ifadeleri ile tamamladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1631 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ZARA BİR ANLAMDA TÜRKİYE’DİR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ZARA BİR ANLAMDA TÜRKİYE’DİR
    https://www.itvhaber.com/zara-bir-anlamda-turkiyedir.html#.WZHOPFKbQcs.twitter
    #ZaralıGençler #Sivas #Zara #ZaralıKadınlar #BirlikBeraberlikKahvaltısı #Ataşehir #AbdullahDer #CelalYalçın #ZaraBirAnlamdaTürkiye #İlknurKaplan #ZaraGençlikPlatformu #ZARDEF #CenanArslan #itvhaber