logo

19 MAYIS’TA “ATA”YA ALTERNATİF ÇELENK SUNMA TÖRENİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 98’inci yıldönümünde törenlerle kutlandığı Ataşehir’de alternatif  törende siyasi partiler ve STK temsilcileri çelenk sundu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Atatürk’ün Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak bağımsızlık mücadelesinin kıvılcımını ateşlediği günün 98’inci yıldönümü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu çelenk sundu.

Resmi törenin ardından düzenlenen alternatif Çelenk Sunma Töreninde Ana muhalefet partisi CHP ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri kurumları adına Atatürk Anıtına çelenk sundular.

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

Alternatif Çelenk Sunma Törenine; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları İlhami Yılmaz, Hüseyin Hışman, Sadık Kayhan, Abdullah Der, Kalender Özdemir ve Gül Coşkun, CHP Meclis üyesi Ekrem Köse, CHP Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol, ADD Başkanı Ulaş Kılıç, Vatan Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Gümüş, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Muharip Gaziler ve Muhtarlar derneğinin de yer aldığı STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

MİLLİ BAYRAMLARIMIZIN İÇİ BOŞALTILIP, KUTLAMASI ENGELLENMEK İSTENİYOR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına alternatif törende Çelenk Sunan siyasi parti ve STK temsilcilerinden ilk söz alan Vatan Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Feyzullah Güneş, Milli bayramların; birleştirici, kucaklayıcı, toplumun her kesimini bir araya getiren, birliğimizin ve bütünlüğümüzün simgesi olan bayramlar olduğunu vurguladığı konuşmasında; “Birlik ve bütünlük içinde kutlamamız gereken milli bayramlarımızın son zamanlarda içi boşaltılmış, milletimizin bir araya gelerek kutlamasını engellemek için bir takım girişimlerde bulunulmuştur ve bulunmaktadırlar. Biz Vatan Partisi olarak milli bayramlarımızın tekrar amacına uygun, halkımızın her kesiminin bir araya gelerek en yüksek manevi duygularla kutlanması için her türlü çabayı göstereceğiz ve bunun mücadelesini vereceğiz.”ifadelerine yer verdi.

 TÜRK MİLLETİ ATA’SINI UNUTMAYACAK

Alternatif törenle Atatürk Anıtı’na çelenk sunan STK ve siyasi parti temsilcilerini yanına alarak konuşn CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Atatürk’ü aşağılayarak ve yok sayarak yerine, yeni bir Osmanlılık zihniyeti ve yeni bir ümmet toplumu yaratılmak istenmekte olduğunu ifade ederek; “Her zaman olduğu gibi bizimle birlikte aynı duyarlılığı gösterenlerle yan yana olmamız son derece önemlidir. Ulusların geleceği kendi yaşadıkları tarihlerinde belirgindir.  İşte 19 Mayıs 1919 Samsun’a çıkanlar sadece ülkeyi düşmanlardan temizlemekle kalmadılar. Ulusumuzu cehaletten kurtarıp akıl ve bilim yolunda daha çağdaş, daha uygar, daha bağımsız ve ulusal bütünlüğünü güçlendirmiş bir devlet yapısına kavuşturma mücadelesini de verdiler ve başardılar. Geçmişi kötüleyerek, iftira atarak pis zihniyetlerine, karanlık düşüncelerine itibar getireceğine inananlar bilsinler ki Atatürk sadece milletimizin vicdanlarında değil, insanlık âleminde hak ettiği yeri almıştır. Türk milleti Ata’sını, onun ilkelerini, gelecekle ilgili yol göstericiliğini asla unutmayacak ve onu onurla yaşatacaktır” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
936 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

19 MAYIS’TA “ATA”YA ALTERNATİF ÇELENK SUNMA TÖRENİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    19 MAYIS’TA “ATA”YA ALTERNATİF ÇELENK SUNMA TÖRENİ
    https://www.itvhaber.com/19-mayista-ataya-alternatif-celenk-sunma-toreni.html#.WR9FY02RK6w.twitter
    #19Mayıs #Atatürk’üAnma #GençlikVeSporBayramı #Ataşehir #Alternatif Tören #SiyasiParti #STKTemsilcileri #Çelenk #Samsun