logo

Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Açıklandı

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde, Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan adaylarının İsmail Erdem olarak belirlendiğini açıkladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde, partisinin İstanbul Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarını tanıttığı programda Ak Parti Ataşehir İlçe Belediye Başkan adaylarının İsmail Erdem olarak belirlendiğini açıkladı.

“AK Parti olarak hem Büyükşehir’de, hem de ilçelerde tüm benliğini İstanbul’a adamış adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız.” İfadeleri ile partisinin İstanbul Büyükşehir ve ilçelerinin belediye başkanlarını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde, partisinin İstanbul Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarını tanıttığı programda Ataşehir Belediye Başkan adaylarını da açıkladı.

Erdoğan, Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı olarak halen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in gösterildiğini belirtti. İsmail Erdem, Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan adaylığına en yakın isim olarak dikkat çekiyordu.

ATAŞEHİR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSTANBUL ERDEM KİMDİR

1959 yılında Sivas’ta doğan İsmail Erdem, 1977 yılında MSP Kadıköy baş müşahidi olarak siyasete başladı. 1984 yılında Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında seçim işleri başkanı olarak yer aldığı İlçe yönetiminde 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı yaptı.1991 Genel Seçimlerinde, Refah Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. 1995 – 2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisinde İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 Yerel Seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildi.

AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte AK Parti İl Genel Meclis Grubu’nu kurdu ve Grup Başkanı oldu. 2001 – 2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde 1. Bölge SKM Başkanlığı yaptı.

2004 – 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005 – 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliğiyle birlikte aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttü.

2009 ve 2014 Yerel Seçimlerinde, iki dönem üst üste Sancaktepe Belediye Başkanlığı’na seçildi ve halen bu görevini devam ettirmektedir.

Başkan ERDEM, aynı zamanda, 20.675 sporcu ile Türkiye’nin en fazla lisanslı sporcuya sahip ikinci spor kulübü olan Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü’nün Onursal Başkanı ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almakta; Ensar Vakfı Genel Merkez 1 dönem yönetim kurulu üyesi, İstanbul Dostluk Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği, Kurucusu olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı, Sivaslıların Türkiye’deki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sivas Platformu Başkanlığı ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

“Yerel Siyaset ve Belediyecilik” isimli bir kitabı bulunmakta, birikimlerini 2 dönem İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler Bölümü’nde Yüksek Lisans öğrencilerine aktarmıştır. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun olup evli ve dört çocuk babasıdır.

AK Parti İstanbul İlçe Belediye Başkan Adayları:

Adalar AK Parti Adayı: Özlem Öztekin Vural

Arnavutköy AK Parti Adayı: Ahmet Haşim Baltacı

Ataşehir AK Parti Adayı: İsmail Erdem

Avcılar AK Parti Adayı: İbrahim Ulusoy

Bağcılar AK Parti Adayı: Lokman Çağırıcı

Bahçelievler AK Parti Adayı: Hakan Bahadır

Bakırköy AK Parti Adayı: Mehmet Umur

Başakşehir AK Parti Adayı: Yasin Kartoğlu

Bayrampaşa AK Parti Adayı: Atila Aydıner

Beykoz AK Parti Adayı: Murat Aydın

Beylikdüzü AK Parti Adayı: Mustafa Necati Işık

Beyoğlu AK Parti Adayı: Haydar Ali Yıldız

Büyükçekmece AK Parti Adayı: Mevlüt Uysal

Çatalca AK Parti Adayı: Mesut Üner

Çekmeköy AK Parti Adayı: Ahmet Poyraz

Esenler AK Parti Adayı: M. Tevfik Göksu

Esenyurt AK Parti Adayı: Azmi Ekinci

Eyüpsultan AK Parti Adayı: Deniz Köken

Fatih AK Parti Adayı: Ergün Turan

Gaziosmanpaşa AK Parti Adayı: Hasan Tahsin Usta

Güngören AK Parti Adayı: Bünyamin Demir

Kadıköy AK Parti Adayı: Özgül Özkan Yavuz

Kağıthane AK Parti Adayı: Mevlüt Öztekin

Kartal AK Parti Adayı: Ebubekir Taşyürek

Küçükçekmece AK Parti Adayı: Temel Karadeniz

Pendik AK Parti Adayı: Ahmet Cin

Sancaktepe AK Parti Adayı: Şeyma Döğücü

Sarıyer AK Parti Adayı: Salih Bayraktar

Sultanbeyli AK Parti Adayı: Hüseyin Keskin

Sultangazi AK Parti Adayı: Abdurrahman Dursun

Şile AK Parti Adayı: İlhan Ocaklı

Şişli AK Parti Adayı: Nihal Yıldırım

Tuzla: Şadi Yazıcı

Ümraniye AK Parti Adayı: İsmet Yıldırım

Üsküdar AK Parti Adayı: Hilmi Türkmen

Zeytinburnu AK Parti Adayı: Ömer Arısoy

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1182 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ