logo

AK Parti Ataşehir Kongresinde Yeni Başkan Seçildi

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı 4.Olağan Kongresi Genel Başkan yardımcıları ve Bakanların katılımı ile geçekleşti. İlçe Başkanlığı’na aday olan Ahmet Özcan seçildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Tek liste ile gidilen seçimde Ahmet Özcan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı olarak seçilirken, yapılan seçimde delegelerce onaylanan listesi ile de yönetim kurulunu oluşturdu.

Genel Merkez tarafından başkan adayı olarak atanan Ahmet Özcan ve listesi ile gidilen AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı 4.Olağan Kongresi’ne  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Mehdi Eker, Ravza Kavakcı Kan, İstanbul Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı, Osman Boyraz, Şirin Ünal, Mehmet Metiner, Mehmet Ali Pulcu, Ahmet Berat Conkar, Belma Satır, Hasan Sert, Azmi Ekinci, İsmet Uçma, Hurşit Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Oruç Önalan, BBP Ataşehir İlçe Başkanı Mehmet Erdem, delegeler partililer ve davetliler katıldı.

Ak Parti Ataşehir olağan kongre

Recep Kenan paylaştı: 7 Nisan 2018 Cumartesi

Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Sinan Ayrancı tarafından açılışı yapılan kongre, Abdülhalim Aksoy’un Divan Başkanlığında ve Altuğ Karataş, Neslihan Yurtdagül, Yasin Görgülü, Mitat Akkuş’un üyeliğinde oluşan divan tarafından yönetildi.

Ak Parti Ataşehir olağan kongre

Recep Kenan paylaştı: 7 Nisan 2018 Cumartesi

Divanın oluşumu ile birlikte Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı takiben oylanan gündem oy birliği ile kabul edildi.

15 TEMMUZ AKŞAMI ÇÖKEN KARA BULUTU HEP BİRLİKTE YENDİK

4.5 Yıl önce verilen sorumluluğu, görevi aldığı ilk günden itibaren gençlik ve kadın kolları ile daha güçlü bir şekilde partisinin bayrağını daha yukarı taşımak için mücadele verdiğini söyleyen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, 15 Temmuz akşamı çöken kara bulutu hep birlikte yendiklerini kaydederek, “7 Haziran ve milletvekilliği seçimleri referandum geçirdik. 3 olağan kongre geçirdik. Milyonların katılımıyla Yenikapı ve Maltepe meydanlarında yapılan mitinglere vatandaşlarımızla katılım sağladık. 15 Temmuz akşamı çöken kara bulutu kardeşlerimizle yendik. Kırılmadan, darılmadan bize yol arkadaşlığı eden millete hizmet gizli kahramanlarımızı, mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

SİZLER ADINA BÜYÜKŞEHİR’DE MÜCADELE VERDİK

Göreve başladığında Ataşehir’in kronik sorunlarını çözeceklerine söz verdiklerini ifade eden Yağcı,  “Yeni sahra, Barbaros, İçerenköy, İnönü mahallelerinin imar problemlerini çözdük. Hal arazisini sosyal tesis, tema park olarak düzenlenmesini sağladık. Sizler adına Büyükşehir’de mücadele verdik. Yenişehir mahallesi, İmar İskan Blokları sorunları ile ilgili sorunu TOKİ ile çözüme kavuşturuyoruz, Ferhatpaşa sorunu  içinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını yaparken, İçerenköy ve Esatpaşa spor arazileri çok amaçlı spor kompleksi projesi olarak vatandaşlara açılacak” diye konuştu.

HER KONGRE YENİ BİR BAŞLANGIÇ, YENİ BİR HEYECAN

Her kongrenin yeni bir başlangıç, yeni bir heyecan olduğunu kaydeden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, konuşmasında, “Ataşehir İlçe Başkanlığımızın 4.Olağan Kongresi Ataşehir’imize, İstanbul’umuza ve Türkiye’mize hayırlı olsun. Ataşehir’in problemleri Büyükşehir olarak çözmek için hazırız. Ataşehir’de 2 farklı metro projelerimiz yakın zamanda tamamlanacak. İmar problemlerini muhtarlarımızla, teşkilatımızla çözeceğiz. Kentsel dönüşümde müteahhit ile vatandaşı yalnız  bırakmayacağız. İmar artışlarında %20’li kesinti yaparak %80 İBB olarak biz yapacağız” ifadelerine yer verdi.

İBB BAŞKANI YAPAN TEŞKİLAT ERDOĞAN’I BAŞKAN YAPACAK

Kongrenin Ataşehir’e hayırlı olması dileğinde bulunan Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz; Recep Erdoğan’ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapan teşkilatın  2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkan yaptıracağına ve Ataşehir Belediyesi’ni alacağına inandığını söyledi.

39 İLÇE KONGRELERİNDEN 25.SİNİ ATAŞEHİR’DE

İstanbul’un 39 İlçe kongrelerinden 25.sini Ataşehir’de yaptıklarını vurgulayan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak; “Bizim siyaset anlayışımız bir ekip gelsin, diğer ekip gitsin değildir. Bizde kavgalar, ayrılık, gayrılık olmaz. Biz birilerinin adamı değil, Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıyız. Gezi’de ezilmedik, 17-25 ile geldiler eğilmedik. 15 Temmuz ile geldiler bükülmedik. Yılmadık, yıkılmadık. Dimdik durduk, durmaya devam edeceğiz. 2019’da Ataşehirli hemşerilerimiz kapı kapı dolaşacak ve milletimize hizmeti anlatmaya çalışacağız. 2019’da Ataşehir’de Ak Partili bir belediye olacak inşallah” dedi.

Ak Parti TBMM Grup Başkanvekili Mehmet Muş,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Mehdi Eker, Ravza Kavakcı Kan, yaptıkları konuşmalarla AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı 4.Olağan Kongresi’nin Ataşehir’e İstanbul ve Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulunarak, yeni yönetime başarı dilediler.

Ak Parti Ataşehir olağan kongre Bakan Fatma Betül Sayan

Recep Kenan paylaştı: 7 Nisan 2018 Cumartesi

SELAMİ KAPLAN’A VE TÜM ŞEHİTLERE ALLAH’TAN RAHMET

15 temmuz şehitleri ve ailelerini ziyaret ettikleri merhum Ak Parti Sosyal Hizmetlerden sorumlu Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Selami Kaplan’a, AK Parti Teşkilatlarında görev yapmış ahrete irtihal etmişlere ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Ak Parti Ataşehir olağan kongre Enerji Bakanı Berat Albayrak.

Recep Kenan paylaştı: 7 Nisan 2018 Cumartesi

 

100 YIL ÖNCEKİNDEN DAHA BÜYÜK BİR KURUTULUŞ SAVAŞI İÇİNDEYİZ

Salonda yerli ve milli enerjinin var olduğunu kaydeden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, tarihi günlerden geçildiğinin altını çizdiği konuşmasında, “100 yıl öncekinden daha büyük bir kurutuluş savaşı içindeyiz. Bildiğiniz üzere 15 yıldır savaş ile karşı karşıyayız. Afrin’de olduğu gibi dünden bugüne Türkiye’nin kaderinin yeniden belirlendiği bugünlerde çok dikkatli olmamız lazım. Ataşehir çok önemli” ifadelerini kullandı.

AHMET ÖZCAN AK PARTİ ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANI

Faaliyet ve denetim raporlarının da aralarında olduğu gündemdeki maddelerin görüşüldüğü kongrenin son bölümünde Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde Ahmet Özcan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı olarak seçilirken, delegelerce onaylanan listesi ile de yönetim kurulunu oluşturdu.

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
3635 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

AK Parti Ataşehir Kongresinde Yeni Başkan Seçildi” için 2 Yorum

  1. Zeynep : diyor ki:

    Naim yagcı beyfendi ibb de sizin için mücadele verdik? İbb Amerika’da bir Eyalet yada Kendi partileri dışındaki bir yönetimin elinde. Gücünüzün yetmediği aşikar

  2. Zeynep : diyor ki:

    Kenan bey içerenköy planlarının dağıtıma çıktığı duyumunu aldık araştırabilir misiniz saygılar