logo

Ak Parti’den Yerel Yönetimler Gündemli Danışma Meclisi

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler gündemli Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Ataşehir Belediyesi ile ilgili iddialara yer verildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yerel Yönetimler gündemli düzenlenen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, TBMM Genel Kurulu’ndaki Bütçe Görüşmelerinde bütçenin konuşulması gerekirken Ak Parti ve CHP grupları tarafından en çok konuşulanın Ataşehir Belediyesi olduğunu ifade ederek, Ataşehir Belediyesi ve Başkan Battal İlgezdi ile ilgili iddiaları tekrarladı.

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen Yerel Yönetimler gündemli Av.Mustafa Naim Yağcı başkanlığındaki Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı’na, Ataşehir’den Sorumlu Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş, Ak Parti Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mustafa Cevat Arzık, Ak Parti Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Gençlik Kolu Başkanı Yasin Görgülü, ilçe ve mahalle teşkilat mensupları ile partililer katıldı.

Ak parti Danışma meclisi

Recep Kenan paylaştı: 22 Aralık 2017 Cuma

DEMOKRASİ ADINA UTANÇ YAŞANDI

Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Ak Parti Ataşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili ve Ataşehir Belediye Başkan Vekili adayı Mustafa Cevat Arzık, İlhami Yılmaz’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Battal İlgezdi’nin yerine Ataşehir Başkan Vekili seçildiği seçim öncesi, demokrasi adına utanç yaşandığını, adaylara konuşma hakkı verilmediğini ifade ederek, seçimde kendisini eksiksiz destekleyen meclis grubu üyelerine teşekkür etti.

Ak Parti İstanbul milletvekilleri Erol Kaya ve Osman Boyraz’ın telgraf mesajlarının okunması sonrası, Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’un Bütçe Görüşmeleri sırasında Ataşehir Belediyesi ve Başkan battal İlgezdi hakkında imar yolsuzlukları iddiasını içeren konuşması sinevizyonla gösterildi.

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK KONUŞULAN İLÇESİ ATAŞEHİR TEŞKİLATI OLDU

Ataşehir’de bir çok toplantıya katıldığını, birlikte çalıştıklarını kaydeden Ataşehir’den Sorumlu Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş, toplantılarda hep Ataşehir hasletini dile getirdiğini, Bütçe Görüşmeleri dahil Türkiye’nin en çok konuşulan ilçesi Ataşehir Teşkilatı olduğunun altını çizerek, “Ataşehir teşkilat artık daha önemli görevler üslenmesi gerekiyor. Yükümüz daha da arttı. Seçimler sandıklarda kazanılır. İlçe ve mahalle yönetimlerimiz, sokak sokak, ev ev, dolaşarak gönülleri kazanmaya çalışalım. İnanıyorum ki 2019 Ak Parti için hayırlı olacak” diye konuştu.

Naim yağcı

Recep Kenan paylaştı: 22 Aralık 2017 Cuma

TBMM BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE ATAŞEHİR KONUŞULDU

Konuşmasında ağırlıklı olarak partisinin Ataşehir Belediyesi ve Battal İlgezdi ile ilgili imar yolsuzluğu iddialarına yer veren Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde Ak Parti ve CHP grupları adına yapılan konuşmalarda Ataşehir’in konuşulduğunu iddia etti.

AKLANDIM DEMEKLE AKLANILMAZ

Buz İnşaat, Erguvan Park ve Özel Okul ile ilgili iddiaları yineleyen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Emekevler’de de adaletsizlik yapıldığını, Ferhatpaşa’nın hurda deposu haline geldiğini kaydederek, “Ataşehir Belediyesi bize müfettişler geliyor diyor ama her belediyeye müfettişler gider, denetler ancak hiç bir belediye on yıl boyunca yolsuzlukla anılmaz. Aklandım demekle aklanılmaz. Hiç bir devlet, hiçbir yargı veya idare hiç bir belediyesine husümet beslemez. Sadece Ataşehir Belediyesi CHP’li değildir. CHP’nin İstanbul’da 14 tane, Türkiye genelinde de yüzlerce belediyesi vardır. Bu sadece suçlarını örtbas etme adına Ataşehirlileri aldatmak için ortaya atılan kasıtlı söylemlerdir” dedi.

10 DOSYAYI KAMUOYUNUN DİKKATİNE VE VİCDANINA SUNUYORUM

Erguvan Barış Parkı, Buz Rezidans, Oda Kule, Erguvan İnşaat dosyalarının da aralarında olduğu 10 dosya ile ilgili iddiaları dile getiren Naim Yağcı, ağırlıklı olarak imar usulsüzlüğü olan bu iddialarla ilgili,  “Ben burada içişleri Bakanlığımızın açıklamış olduğu adli makamlara intikal eden ve soruşturması devam eden 32 ayrı davadan fazla vaktinizi almamak adına 10 dosyayı kamuoyunun dikkatine ve vicdanına sunuyorum” ifadelerine yer verdi. Yağcı, Başkan İlgezdi’nin yerine seçilen Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın beraat iddialarını da yalanlayarak davalarının devam ettiğini iddia etti.

SİYASİYSE: 9 BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ, 3 MHP SADECE BİR TANE CHP’DEN

Terör hariç görevden uzaklaştırılan belediyelere siyasi bir operasyon yapılmadığını ifade eden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Ak Partili 9 belediye başkanını ile ilgili de aynı kararın olduğuna dikkat çektiği konuşmasında şu ayrıntılara yer verdi:
“Eger siyasiyse Ak Parti kendi belediyelerine siyaset uyguluyor demektir. Çünkü, 9 tane belediye başkanı Ak Partiden, 3 tane MHP’den sadece bir tanesi CHP’den. Ak Partili Belediye Başkanlarından mahkumiyet alanlar dahi vardır. Bunu kabul etmek mümkün değildir ki zaten buna Ataşehirli’de inanmamıştır.”

İDDİALARIN ASLI YOKTUR, DELİLİ YOKTUR DİYEMEDİLER

“Olayın duyulmasıyla birlikte bütün feverana, bütün seferberliğe, bütün STK’ları, bütün ilçelerin, çevre belediyelerin desteğini almalarına, Genel Başkanlarının apar-topar yurt dışından buraya gelmesine rağmen sadece kendi 3.000e yakın çalışanı olmasına rağmen, 500 kişiyi dahi orada toplayamamıştır ve burada yolsuzluk yok diyememiştir. Avukatından Genel Başkanlarına kadar onlarca kişinin açıklamalarını dinledim ve bu iddiaların aslı yoktur, delili yoktur diyemediler.”

SEÇİM SÜRECİNDE MECLİS ÜYELERİNİ YALNIZ GEZDİRMEDİLER

“Valiliğin seçim çağrısıyla birlikte sadece seçimlerde tabanları ciddi istismar edilen CHP’li meclis üyeleri bir anda değerli oldu ve ablukaya alındılar. Bu da meclis üyelerinden emin olmadıklarını gösteriyor. Nitekim, kendi adaylarını son ana kadar açıklamamaları da bunun bir diğer göstergesidir. Seçim sürecinde meclis üyelerini yalnız gezdirmediler.”

KENDİ MECLİS ÜYELERİ ÜZERİNDE BASKI OLUŞTURMAK

“Meclis üyeleri salona girene kadar o tedirginlikleri, korkuları, endişeleri yüzlerine yansımıştı. Maksat kadar kendi meclis üyeleri üzerinde baskı oluşturmaktı. Bu herkesçe görülen bir durumdu. Dışarıda “hak, hukuk, adalet” derken maalesef bunu meclis salonuna duyuramadılar. İçeride adalette, hukukta, hakta ayaklar altına alındı.”

MECLİS ÜYESİ ARKADAŞLARIMIZ ADAYIMIZIN ARKASINDA KENETLENDİ

“Ak Parti Grubumuzu tebrik ediyorum. Bütün meclis üyesi arkadaşlarımız kendi adayımızın arkasında kenetlendi ve dimdik durdular. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum ve CHP Meclis grubuda kendi iradelerini de kullanmış olabilirler ancak görünen o ki kendi iradelerine bu günki o baskıyla gölge düşürdüler. Kendileri özgür irade diyebilir ancak o fotoğraf, o tablo bunu gölgede bırakmıştır. Sonuçta 22 CHP Meclis Üyesinin oy çokluğuyla seçilen kişi “Vekaleten Başkan” oldu ve söz hakkı verilerek çifte standardı belgelemiş oldu. O gün demokrasiden uzak, kaygının, korkunun ve baskının hakim olduğu bir ortam gördük.”

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 260 MİLYON BORÇLU, 10 MİLYON FAİZ ÖDÜYOR

“Ataşehir Belediyesi’nin 8 yılda kasasına 2 milyar yeni parayla, eski hesap 2 katirilyon para girişi olmuştur. Buda yetmedi Ataşehirlilerin hizmetine sunulacak arsalar satılarak 65 milyonda buradan gelir elde edilerek kasaya girmiştir. Bu kadar gelire rağmen Ataşehir’e bir hizmet ve yatırım yapılmadığı gibi şuan Ataşehir Belediyesi 260 milyon borçlu bir belediye haline getirilmiştir. Bununla birlikte her yıl 10 milyona yakın faiz ödemesi yapmaktadır.”

ATAŞEHİR’DE BİZ HİZMETE, İKTİDARA TALİBİZ

“Biz Ak Partiyiz, biz bir kimlik partisiyiz. Biz bize yakışanı yaparız, iftira bizim işimiz değil, olanın dışında tek laf etmeyiz. Ataşehir’de biz iktidara talibiz, belediyeye talibiz ama Ataşehir’e değer katmak için talibiz. Şu anda irade de ve idarede olan belediyenin de Ataşehir’e hizmet etmesini isteriz. Hepimiz Ataşehir’de yaşıyoruz ve burada yapılacak her şeyden biz kazanacağız yada biz kaybedeceğiz. Bu güne kadar hep zarar gördük. Bütün Ataşehirlilerin gördüğü ama Ak Partinin daha da yakından bildiği gerçekliklerle bizim yükümüz şimdi daha da ağırlaşmıştır.”

HAL ARAZİSİNİ ATAŞEHİR’E KAZANDIRDIK. İMAR PLANLARINI YAPTIK

“İmar sorununu Ak Parti ailesinin ciddi mücadelesiyle bu aşamaya getirdik. Yenisahra-Barbaros, İçerenköy, küçükbakkalköy, İnönü-kayışdağı, Aşıkveysel-Mustafakemal 1/5000 lik palanlarını yaptık. 110 dönüm üzerinde ve Ataşehir belediyesinin 8 yılda kasasına giren toplam 2 milyar 350 milyon TL’den daha değerli olan Hal arazisini Ataşehir’e kazandırdık. Bir yandan metrolar yapılıyor, Ataşehir’de merkezi hükümet marifetiyle. 12 okul yıkılıp yeniden yapıldı, 7 okul sıfırdan yapıldı, 5 tane okulunda ihalesi tamamlandı yapılacak. Çamaşır Deresi yolu yapılıyor. 2 tane spor kompleksi ihale aşamasında. Büyükşehir marifeti ile okulların bahçelerine 8 tane kapalı spor salonları yapıldı.”

ENDİŞEMİZ YOK, KORKUMUZ YOK; CESARETİMİZ VAR, GÜCÜMÜZ VAR

“Yaklaşan olağan kongre süreçlerimiz var. Bütün Türkiye’de bu süreç devam etmektedir. Bizim için kongre olup geçen sadece bir gündemdir. Süreklilik esastır. Ataşehir Teşkilatı olarak görevimizin başındayız ve bu sürecide arkadaşlarımızla birlikte yürütmüş olduk. Endişemiz yok, korkumuz yok, saklandığımız bir şey yok. Ak Parti olarak cesaretimiz var, gücümüz var ve Ataşehir’e olan büyük aşkımız var. Bu cesaretle 2019’a doğru hep birlikte yürüyeceğiz. Kongrelerde değişiklikler olur, yenilenmeler olur ancak esas olan Ak Partidir, davamızdır. Bu süreçlerde gücümüze güç katarak, birlik beraberlik içerisinde, yeni projelerimizle yolumuza devam edeceğiz. Ataşehir adına çok daha güçlü ve beraber olacağız. Ben teşkilatıma sonuna kadar güveniyorum ve her türlü mücadelede birlikte olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ak Parti’den Yerel Yönetimler Gündemli Danışma Meclisi” için 1 yorum

  1. ZEYNEP : diyor ki:

    10 DOSYAYI KAMUOYUNUN DİKKATİNE VE VİCDANINA SUNUYORUM..

    1/5000 DAĞITIMA NE ZAMAN ÇIKACAK İÇERENKÖY.. SİZİ ALLAHA BİLE HAVBALE EDEMİYORUZ. ALLAH SELANIZI VERSİN.