logo

AK PARTİLİ KADINLAR; “BİR KAN, ÜÇ CAN”

AK PARTİLİ KADINLAR; “BİR KAN, ÜÇ CAN”

Neslihan Yurtdagül başkanlığındaki Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Teşkilatı “Bir Kan Bağışı Üç Can’a Umut Işığı” adıyla “Kan Bağış Kampanyası” düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ak Parti İlçe Merkezi’nde “Bir Kan Bağışı Üç Can’a Umut Işığı” sloganıyla düzenlenen kan bağış kampanyasında TürkKızılayı Ataşehir Şubesi ekiplerince alınan ilk bağış Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül tarafından yapıldı.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Sinan Ayrancı’nın da hazır bulunduğu kampanyanın açılışında Başkan yardımcılarından Zafer Düşgün de yer alırken, Sosyal Hizmetlerden sorumlu başkan yardımcısı Selami Kaplan ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı da kan bağış kampanyasına destek verenler arasında yer aldı.

Ak Parti Ataşehir ilçe teşkilat mensupları ile Ataşehir’deki STK ile dernek başkan ve yöneticilerin de ilgi gösterdiği “Bir Kan Bağışı Üç Can’a Umut Işığı” sloganıyla başlattıkları sosyal farkındalık projesi kan bağış kampanyası ile ilgili konuşan Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, kendisinin de bir kan hastalığı yüzünden çocuğunu kaybettiğini, bu nedenle kan ihtiyacının ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendiğini kaydederek; “Her yıl düzenlediğimiz kan bağış kampanyasını geleneksel hale getirdik. Geçen sene düzenlediğimiz kampanyada 81 ünite kan bağışı yapılmıştı.  Bu sene inşallah bunun üstüne çıkacağız. Kan bağışı toplumsal yardımlaşmanın beklide en önemli noktasıdır. Hiç birimiz ne zaman kan ihtiyacımızın olacağını bilmiyoruz. Kan ihtiyaçtır” dedi.

Hastane kapılarında kan beklemenin zorluğuna dikkat çeken Neslihan Yurtdagül, bir taksicinin verdiği kanın hayat kurtarabileceği umudunu vurgulayarak; “Kan sağlık izin verirse, rutin olarak üç ayda bir de verilebiliyor. Bağış yapanlar sağlık sorunu yaşamıyor. Hücreleri yenileniyor. Toplum bilinci ve farkındalık için bunu üstlendik. Vatandaşlarımıza açık kampanyanın Cumartesi ve Pazar günleri saat 10:00 ile 19:00 arasında İlçe Başkanlığımızda kan bağış kampanyamızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ