logo

Altınbaş Üniversitesi’nden Online Deneme Sınavı Desteği

Altınbaş Üniversitesi’nden Online Deneme Sınavı Desteği

Altınbaş Üniversitesi’nden ortaöğretime online deneme sınavı desteği. Türkiye genelinden katılıma açık, 5 ayrı AYT ve TYT deneme sınavı yapılacak.

Altınbaş Üniversitesi, eğitim imkanlarının zorunlu olarak kısıtlandığı pandemi döneminde ortaöğretimde kesintisiz ve verimli bir eğitim sürecini desteklemek adına online deneme sınavları programı başlattı. Üniversite’nin kurumsal sosyal sorumluluk bağlamında projelendirerek hayata geçirdiği çalışmada, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilebirlikte11. ve 12. sınıf öğrencileri ile lise mezunlarının katılımına açık 5 ayrı TYT ve AYT deneme sınavı yapılacak.

100 BİN ÖĞRENCİNİN KATILIMI BEKLENİYOR

Adayların sınav motivasyonlarını daha da yükselterek hedef ve hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlayandeneme sınavlarında adaylara yöneltilecek sorular da Altınbaş Üniversitesi Yayınları bünyesinde uzman eğitmenler tarafından özel bir çalışmayla hazırlandı.

Test içerikleri ve soru yapılarıyla gerçek sınav koşullarına göre hazırlanan online deneme sınavlarında öğrencilerin her bir sınava 1 kez girme hakları olacak ve soruları gerçek sınav süresinde çözmeleri istenecek. Katıldıkları her sınavda Türkiye sıralamalarını görebilecek olan öğrencilere aynı zamanda aldıkları sonuçlara göre oluşturulan ‘sınav karnesi’ deverilecek. Sınav karneleriyle güçlü ve zayıf yönlerini görecek olan adaylar, yetersiz kaldıkları konulara ağırlık vererek sınavlara daha verimli bir süreçte hazırlanma imkânı elde edecekler.

Milli Eğitim Bakanlığının desteklediği 1000 Okul projesi kapsamında pandemi kısıtlamaları sonrası fiziki olarak da uygulanması için görüşmelerin sürdüğü deneme sınavlarına, ülke genelinden 100 binin üzerinde katılım bekleniyor.

Dereceye Giren Öğrenciler Ödül De Kazanacak

Pandemi döneminde yaşanabilecek olası eğitsel kayıpların önüne geçmeyi ve adayların sınava daha verimli hazırlanmalarında profesyonel bir katkı sunmayı amaçlayan online deneme sınavları; 3 Mayıs -14 Mayıs, 15 Mayıs-21 Mayıs, 22 Mayıs-28 Mayıs, 29 Mayıs-4 Haziran ve 11 Haziran-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 5 farklı oturumla gerçekleştirilecek.

Her denemede ilk üçe giren öğrencilere hediye çeki ve tüm deneme sınavlarına girerek ilk üçte yer almayı başaran öğrencilereİphone 12, Apple Tablet ve Airpods kulaklık hediyelerinin verileceği sınavlara, ilgilenen öğrenciler Türkiye genelinden ücretsiz olarak katılabilecekler.

Online deneme sınavlarına katılmak isteyen öğrenciler, https://altinbasyks.com/ adresinden kayıtlarını yapabilecekler.

itvhaber

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ