logo

ALTIYOL TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU ATAŞEHİR’DE

derya_koro_konser- (0) Altıyol Türk Müziği Topluluğu, Şef Taner Tamer yönetiminde 1 ayda hazırlandıkları konserdeki performanslarıyla Ataşehirli Türk Müziği sevenlerin gönüllerini fethetti.

Recep Kenan/itvhaber.com

2012 yılında TRT Radyo Ses Sanatçısı Yaşar Tamer tarafından kurulan Altıyol Türk Müziği Topluluğu 8.konserini Turhan Taşan’ın sanat yönetmeliği, İnci Yılmaz’ın sunumu ve Şef Taner Tamer yönetiminde Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) Halit Akçatepe Salonu’nda verdi. Konsere Ünlü Bestekar Zeynettin Maraş onur konuğu olarak katıldı.derya_koro_konser- (42)

KONSER VİDEO 1 TIKLAYINIZ

derya_koro_konser- (34)

KONSER VİDEO 2 TIKLAYINIZ

derya_koro_konser- (154)

KONSER VİDEO DERYA ARSLAN TIKLAYINIZ

derya_koro_konser- (72)

1 ay gibi kısa bir sürede Şef Taner Tamer yönetiminde hazırlandıkları konserde performansları ile izleyicilerden yoğun alkış alan Altıyol Türk Müziği Topluluğu Karcığar, Hüzzam ve Beyatı-Araban makamında 11 eseri seslendirdiği konserin 1.bölümünde Seda Asuman Tanış, Ahmet Nazmi Güngör, Cüneyt Erdoğan ve Nilay Güntekin solo sahne alarak birer şarkı seslendirdiler.

VİDEO GELİYOR…

Muayyer Kürdi, Kürdi, Hüzzam şarkı ve türkülerin koro ve solo olarak seslendirildiği Şef Taner Tamer yönetimindeki Altıyol Türk Müziği Topluluğu 8.konserinin 2.bölümünde bir birinden güzel 12 eser izleyicilerin katılımıyla seslendirildi.

derya_koro_konser- (87)

Güftesi kendisine ait olan ve Turhan Taşan tarafından bestelenen Yine Bir Gün Battı adlı eserinin Derya Arslan tarafından seslendirilmesi ile başlayan ikinci bölümde İnci Yılmaz, Esra Afitap Tanış, Nurten Başyiğit, Ayşe Sinem Alanlı, Bahtışen Yurtseven Er, Gönül-Nedret Er, Aysel Durukan ve Emel Yavuz solo olarak sahne aldılar.

derya_koro_konser- (62)

Kurucu başkan TRT Radyo Ses Sanatçısı Yaşar Tamer’in şefliğini yaptığı konserin son bölümünde Altıyol Türk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni Turhan Taşan’a plaket verildi. Konseri CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihan Baykal Erol’da izledi.

derya_koro_konser- (215)

Şef Taner Tamer yönetimindeki Altıyol Türk Müziği Topluluğu ses sanatçıları Derya Arslan, İnci Yılmaz, Esra Afitap Tanış, Nurten Başyiğit, Ayşe Sinem Alanlı, Bahtışen Yurtseven Er, Gönül Kurt, Nedret Kurt, Aysel Durukan, Emel Yavuz, Seda Asuman Tanış, Ahmet Nazmi Güngör, Cüneyt Erdoğan, Haydar Ali Başyğit, Hülya Güney, Mehmet Kırkgöz, Menşure Şeker, Tekbir Özay, Şenay Yılmaz, Nilay Güntekin ve Yaşar Tamer’den oluşuyor.

derya_koro_konser- (61) derya_koro_konser- (66) derya_koro_konser- (178)

Sazlarda ise; Keman: Yücel Yüce Turanlı, Alev Güneş, Timuçin Çamalan

UD: Ahmet Öncel, Engin Perker, Kanun: Hakan Çap

Perüksyon: Cem Tezer, Şansal Kara, Tezer Özsankur, Minme Yıldırım yer alarak Altıyol Türk Müziği Topluluğu’na eşlik ettiler.

derya_koro_konser- (10)

Altıyol Türk Müziği Topluluğu şefi Turhan Taşan 8.konserin sonrası yaptığı konuşmada kuruluşundan bu güne destek veren Kadıköy Belediyesi ile konser için Mustafa Saffet Kültür Merkezi’ni kendilerine tahsis eden Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

derya_koro_konser- (11) derya_koro_konser- (13) derya_koro_konser- (60) derya_koro_konser- (63) derya_koro_konser- (136) derya_koro_konser- (146) derya_koro_konser- (149) derya_koro_konser- (162) derya_koro_konser- (169) derya_koro_konser- (208) derya_koro_konser- (223) derya_koro_konser- (226) derya_koro_konser- (228) derya_koro_konser- (239) derya_koro_konser- (248) derya_koro_konser- (3)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1604 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ALTIYOL TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU ATAŞEHİR’DE” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ALTIYOL TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU ATAŞEHİR’DE
    https://www.itvhaber.com/?p=115854
    #ŞefTanerTamer #AltıyolTürkMüziğiTopluluğu #MSKM #Konser #Ataşehir #TürkMüziği #YaşarTamer #TurhanTaşan #DeryaAslan