logo

ANADOLU YAKASI’NIN EN BÜYÜK KİTAP ŞENLİĞİ ATAŞEHİR’DE BAŞLADI

ANADOLU YAKASI’NIN EN BÜYÜK KİTAP ŞENLİĞİ ATAŞEHİR’DE BAŞLADI

“ATAFEST” kapsamında Mehmet Akif Ersoy temalı, 100 bin öğrenciyi yazar ve kitaplarla buluşturacak Anadolu Yakası’nın en büyüğü “Ataşehir Kitap Şenliği” başladı.

“ATAŞEHİR KİTAP ŞENLİĞİ” NDE  100 YAZAR, 100.000 ÖĞRENCİ, 100.000 KİTAP BULUŞUYOR

“Ataşehir Kültür Festivali” kapsamında düzenlenen ve Anadolu Yakası’nın en büyük kitap şenliği olan “Ataşehir Kitap Şenliği” başladı. Vefatının 80. Yılında İstiklal şairimiz değerli yazar Mehmet Akif Ersoy anısına düzenlenen “Ataşehir Kitap Şenliği”nde Türk edebiyatının ve tarihinde her biri ayrı değer ve öneme sahip olan yazarlarımızdan 160 yazar, 100.000 öğrenci, 100.000 kitap okuma seferberliği için buluşuyor.

Anadolu Yakasının en büyüğü olan Ataşehir Kitap Şenliği açılışında konuşan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, şenliği milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy teması ile düzenlediklerini kaydederek “Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Ataşehir Kitap Şenliği’mizi,  vefatının 80. yılında minnetle andığımız İstiklal şairimiz değerli yazarımız Mehmet Akif Ersoy anısına düzenliyoruz. Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak için seferber olduk. Öğretmenlerimiz,  her yaştan öğrencilerimiz ve kitapsever halkımız 16-30 Aralık tarihleri boyunca şenliğimize gelecekler.  Eğitimevi organizasyonunun değerli katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz Ataşehir Kitap Şenliği’mizin amacı,  geleceğimizde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabilmek için okuma bilincini aşılamak, gençlerimizi ve çocuklarımızı okumaya, öğrenmeye, edebiyata ve şiire teşvik etmektir. Şenliğimizde çocuk tiyatroları, masal okuma etkinliği, öğrenci-yazar buluşmaları ile birlikte öğrencilerimizin ve velilerimizin uzmanından değerli ve yararlı bilgiler edinebilecekleri isimlerin katılacağı seminer ve konferanslar da olacak” dedi.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, “Ataşehir Kitap Şenliği”ne katılan öğretmen ve öğrencilerle birlikte Beşiktaş Vodafone Arena yakındaki terör saldırılarının ardından başlatılan “Polisimin Yanındayım” kampanyasına destek verdiklerini kaydetti. Şenliğin açılış gününde, polis memurları öğrencilere  “Küçük Prens” kitaplarını ve Türk bayraklarını hediye ettiler.  Ataşehir Kitap Şenliği’ne özel baskısı yapılan,  Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı eseri şenliği ziyaret eden öğretmenlere hediye edildi.

Ataşehir Kaymakamlığı himayesinde, Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Esatpaşa Ek Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Anadolu Yakası’nın en büyük kitap şenliği olan “Ataşehir Kitap Şenliği”nin açılış gününde bakanlık yetkilileri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci,  Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir İlçe yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, konuk yazarlar, öğretmenler, öğrenciler ve  davetliler katıldılar.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ