logo

ANKARA GARI’NDA BARIŞ’A BOMBA 86 CAN KAYBI

ankara_patlama_garAnkara Tren Garı meydana gelen, canlı bombanın neden olduğu iddia edilen terör saldırısında 86 ölü, 186 yaralı var. Meydanda Barış mitingi için toplanılmıştı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çeşitli kaynaklarda yer alan bilgilerde, patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada patlamayla ilgili 6 savcının görevlendirildiği bildirildi. Emniyet kaynakları da patlama sırasında alanda 14 bin kişinin olduğunu bildirdi.

ALANDA 14 BİN KİŞİ TOPLANMIŞTI

Öğle saatlerinde yapılacak ‘Emek, Barış, Demokrasi’ mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde saat 10.04’te patlama meydana geldi. Emniyet alanda miting için 14 bin kişini toplandığını açıkladı.  İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre patlamada 86 kişi öldü, 186 kişi de yaralandı. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.

İçişler Bakanlığı tarafından 30 olarak yapılan can kaybının, bazı kaynaklara göre 47 olduğu iddia ediliyordu.

“BARIŞ”A BOMBALI SALDIRI

Sıhhiye Meydanı’nda bugün “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi” konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti.

30 CAN KAYBI, 126 YARALI

İçişler Bakanlığı,10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildiği açıklamasında; “KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 86 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 186 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir” denildi.

BAŞSAĞLIĞI, YARALILARA ACİL ŞİFA

“Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz” ifadeleri ile terörün kınandığı açıklamada; “Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz” denilerek, başsağlığı ve acil ifalar dileği mesajı iletildi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
897 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ANKARA GARI’NDA BARIŞ’A BOMBA 86 CAN KAYBI” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  ANKARA GARI’NDA BARŞ’A BOMBA 86 CAN KAYBI |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=77244
  #Ankara #TrenGarı #CanlıBomba #TerörSaldırısı #BarışMitingi #Emek #Barış #Demokrasi #SıhhiyeMeydanı