logo

Arzu Çerkezoğlu Genel Kurulda Yeniden DİSK Genel Başkanı Seçildi

Arzu Çerkezoğlu Genel Kurulda Yeniden DİSK Genel Başkanı Seçildi

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 17. genel kurulda yapılan  seçimle bir kez daha başkanlığa getirildi.

Recep Kenan / itvhaber.com

9, 10, 11 Şubat günlerinde gerçekleştirilen Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (DİSK) 17. Genel Kurlunda Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu, bir kez daha başkanlığa görevine seçildi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 11 Şubat Pazar günü saat 10.00’da başlayan oylamada, 300 delegeden 244’ünün oyunu alan alarak bir kez daha genel başkanlığa seçildi.

17. Genel Kurulunun ardından,  aynı kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini belirten DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Türkiye’nin dört bir yanında, doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine, bütün iş kollarında DİSK’le buluşmayı bekleyen tüm kardeşlerimizle DİSK’i buluşturmak üzere yürüyoruz. Ürettiğimiz değerden hakça payımızı aldığımız, gelirde adalet, vergide adaletin olduğu, sendikal haklarımız için grev hakkımız için toplu sözleşme hakkımız için yürüyoruz” dedi.

DİSK Genel Sekreterliği görevini yürüten ve gelecek dönemde yönetimden ayrılacak Adnan Serdaroğlu’na plaketini Arzu Çerkezoğlu takdim etti.

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ